Словаччина, через коронавірус стоїть перед дефолтом

Як відомо, у Словаччині, згідно рішення уряду, запроваджено надзвичайну ситуацію і суттєво обмежено вільне пересування людей, аби зменшити поширення коронавірусу. Однак поліція трактувала ці заходи по-своєму: розпочала тотальні перевірки на дорогах, і спровокувала величезні затори.
Пише Мукачево.нет.

Жителям Словаччини на шість днів, з 8 до 13 квітня, зокрема на Великодні свята, дозволили виходити з дому лише в окремих випадках. Серед винятків - поїздки на роботу, у супермаркет, відвідування лікаря, догляд за родичами, похорони, виїзди на природу, але лише в межах району, в якому живе людина. Також забороняється користуватися правом на мирні зібрання.

Обмеження полягає у запобіганні масових відвідувань друзів та родичів під час Великодніх свят та, таким чином, звести тенденцію до мінімізації поширення нового коронавірусу в Словаччині.

Першими відчули на собі суворі обмеження водії. Особливо у великих містах - зокрема у Кошице, Попраді, Прешові та на кордонах районів з самого ранку середи сформувалися величезні колони з легкових автомобілів та вантажівок. Нерідко почали виникати конфлікти з правоохоронцями.

Поліція сприйняла урядову постанову по-своєму і вирішила запровадити тотальну перевірку.

Натомість закликала водіїв до терпіння: "Є водії, які не мали права на пересування, але також вирушили в дорогу. Тому на кордонах районів почали формуватися колони з транспортних засобів. Тому вам слід шикуватися з правого боку і не перекривати смугу, аби був забезпечений прохід для рятувальних служб".

Про непотрібність тотальних перевірок водіїв наголосив навіть прем'єр-міністр Ігор Матович: "Перевірки повинні бути вибірковими. А патрульні не мають займатися самоуправством".

Матович вважає, що інструкція щодо перевірок водіїв на кордонах округів є саботажем постанови уряду.

Утім Мілан Лучанський, голова поліції заявив: «Поліція діяла відповідно до постанови уряду, в якій були сформульовані винятки. Ми це врахували, готуючи розпорядження про патрулювання поліцейських. Керівництво Міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки також погодилось із розпорядженням".

«Через 800 смертей від грипу на рік ми не зупиняли економіку. Тепер, через 500 заражених на коронавірус, вочевидь так. По всій Словаччині формуються багатокілометрові затори на колись напівпорожніх шосе. Ми вже закрили десятки тисяч малих підприємств, і уряд не в змозі надати їм допомогу. Це божевілля, і воно має закінчитися ", - зазначив міністр економіки Ріхард Сулик.

Один з депутатів Маріан Віскупіч закликав прем'єр-міністра скасувати принаймні контроль на кордонах району: «Ми зобов’язані полегшувати життя людям, а не створювати нові і нові проблеми. Це не боротьба з вірусом, а боротьба проти людей", - зазначив він. Депутат додав, що для управління країною слід дотримуватися здорового глузду.

рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 30 дней со дня публикации.