Мінприроди розгляне можливість додаткового фінансування програм Ужанського нацпарку

У четвер, 27 червня, на Закарпатті з офіційним візитом перебуває Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков. Високопосадовець разом з очільником області Олександром Ледидою відвідав Великоберезнянщину: унікальний природний об’єкт – тисячолітні дуби Стужиці та Новостужицький природоохоронний науково-дослідний центр Ужанського національного природного парку.

 

На території Ужанського нацпарку, в гірському селі Стужиця, розташована унікальна природна пам’ятка – найстаріші дуби в Україні. Одне з дерев, - 1300-річний «Чемпіон», - офіційно визнане найстарішим дубом в Україні. Незвичайна рослина вражає своїми розмірами: обхват стовбуру складає 9,6 метра, висота - 25 метрів. Не менш відомим є так званий «Дідо-дуб», що росте поруч вже більше тисячі років, з окружністю стовбура 9,1 метра, висотою – 30 метрів та шириною крони – 20х25 метрів. Сьогодні біля дерев облаштовано місце відпочинку, оглядовий майданчик, встановлено охоронні знаки та інформаційні стенди. Місцина унікальна, проте туристичний потенціал її ще не розкритий, вважає заступник директора Ужанського нацпарку Юрій Павлей:

 

– Багато груп приїздить до нас з Польщі, тому дуже сподіваємось на вирішення давнього питання відкриття українсько-польського переходу «Лубня-Волосате» - це б дуже пожвавило туристичну активність. До того ж, територія нацпарку розпорошена, адже тут знаходиться майже два десятки населених пунктів, тому важко продумати логістику та ввести хоча б мінімальну плату за відвідини природних чи архітектурних пам’яток – тільки старовинних дерев’яних церков у нас тут 6, а Ужоцька днями внесена до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

 

Міністр екології та природних ресурсів України разом з головою Закарпатської ОДА відвідали також Новостужицький природоохоронний науково-дослідний центр. Уже незабаром тут планують реалізовувати одразу кілька цікавих проектів:Програми відновлення форелі та репродукції зубра, а також «Зелену школу в пралісах».

 

– Упродовж п’яти років заплановано витратити на ці програми майже 1,5 млн. грн., - розказав директор Ужанського національного парку Василь Копач. – Завдяки сприянню Міністерства екології затверджено п’ятирічний менеджмент-план розвитку Ужанського нацпарку з фінансуванням у 50 мільйонів гривень. Також перед високопосадовцями ми порушували проблему приведення об’єктів парку та цього дослідницького центру до європейських стандартів. Це і ремонт приміщень, й розбудова інфраструктури – усе, без чого, далі розвиватись парк не може.

 

Доцільною та необхідною, переконаний Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков, є й робота із залучення інвестицій:

 

– Ми розглянемо можливість додаткового фінансування програм нацпарку з Держфонду охорони навколишнього природного середовища. Але, безумовно, будемо працювати над створенням програми залучення інвестицій у рамках Закону про державно-приватне партнерство.

 

– Актуальним, відтак, для Закарпаття та Великоберезнянщини залишається відкриття нових переходів з Польщею та Словаччиною. Це дасть відчутний поштовх розвитку місцевої інфраструктури та туризму, - резюмував очільник краю Олександр Ледида.

 

Прес-центр ОДА

 

 

рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.