Авторизація
 
  • 16:01 – В Карпатах очікують паводок 
  • 15:15 – Поліція встановлює обставини автопригоди на Мукачівщині 
  • 13:26 – Віктор Орбан потрапив в черговий скандал 
  • 13:02 – Представник Закарпатської єпархії ПЦУ взяв участь у Всеукраїнському з‘їзді православної молоді 

Вселенський патріарх: Москва загарбала Київську митрополію шляхом перевороту

Вселенський патріархат заснував Київську митрополію ще у 988 році, після хрещення князя Володимира, а через 700 років цей церковний устрій шляхом перевороту змінив московський патріарх Іоаким, що вторгся в Київську єпархію.

Про це нагадав Вселенський патріарх Варфоломій в інтерв’ю болгарському інформагентству БГНЕС, у якому він, зокрема, пояснює причини і дає докази канонічності надання Томосу.Про це повідомляє "Третє ОКО".

“Як відомо, Вселенський патріархат після хрещення князя Володимира та Київської держави у 988 році заснував Київську митрополію. Київська митрополія канонічно належала до Вселенського патріархату навіть й після створення Московського патріархату в 1589 році. У 1685 році московський патріарх Іоаким (1674-1690) вторгся до єпархії Київської митрополії, яка канонічно належала до Вселенського патріархату, і обрав єпископа Гедеона митрополитом Київським. Таким чином, 700-річний церковний устрій Київської митрополії, який діяв з 988 року, був змінений шляхом перевороту. Це відбувалося з порушенням священних і святих канонів на користь Московського патріархату і на шкоду Константинопольській церкві”, – наголосив патріарх Варфоломій.

Водночас він зазначив, що, попри це, Київська митрополія ніколи не була канонічно переданою Московському патріархату. Немає жодного офіційного документа, що підтверджує таке підпорядкування чи поступку з боку Константинопольської церкви. Відомі листи Вселенського патріарха Діонісія IV лише давали канонічний дозвіл Московському патріарху призначати київського митрополита, який водночас залишався підпорядкованим Константинопольському патріарху.

“З того часу і до квітня 2018 року, коли Вселенський патріархат вирішив надати Українській церкві автокефалію, було зроблено багато спроб отримати церковну незалежність України від Росії, але жодна з них не була успішною, за що Московський патріархат несе повну відповідальність”, – сказав Вселенський патріарх.

Він додав, що не тільки ці спроби були невдалими, але й розколи, які були створені в минулому столітті і пов’язані, в основному, з бажанням Російської церкви не допустити церковної незалежності України.

Варфоломій нагадав, що до останнього часу в Україні існували три церковні юрисдикції: одна під Московським патріархатом як автономна церква України на чолі з митрополитом Онуфрієм; інша під керівництвом самопроголошеного патріарха Філарета – як Київський “патріархат”; третя, під керівництвом самопроголошеного митрополита Макарія, як автокефальна церква України.
Анонс Закарпаття

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.
  • Популярне
  • Коментують
Ми в соцмережах
  • Facebook
  • Twitter