ПЦУ закликала УПЦ МП не надіятись на проросійських політиків, а слідувати Томасу і розпочати конструктивний діалог

Священний Синод Української Православної Церкви (Православної Церкви України) на своєму засіданні розглянув поширену у відкритих джерелах інформацію щодо можливого незаконного впливу політиків проросійського спрямування, прихильників Московського Патріархату на ухвалення низки резонансних судових рішень. Йдеться про спробу заблокувати дію та скасувати закон № 2662, яким передбачено обов'язок релігійних організацій, що мають свій керівний центр у країні - агресорі, тобто в Російській Федерації, у своїй офіційній назві вказувати приналежність до такого релігійного центру.
"Митрополія Московського Патріархату в Україні вперто ігнорує цей закон . Будучи дійсно частиною Російської Православної Церкви, як це зазначено у відповідних статутних документах обох структур, підпадаючи під ознаки, вказані у законі, релігійне об'єднання під назвою «Українська Православна Церква» та релігійні організації, що входять до нього, прикриваючись рішенням судді, що публічно демонструє прихильність до Московського Патріархату в Україні, не може вносити зміни до Єдиного державного реєстру, не може змінити вказаних у реєстрі керівників на інших, не може реєструвати нові релігійні організації» , - наголошують єрархи ПЦУ.
Замість того, щоб зробити одне з двох - або стати дійсно незалежним українським релігійним об'єднанням, вийшовши з російського підпорядкування, або виконати вимоги закону України, виклавши свою назву у відповідності до своєї справжньої юрисдикційної незалежності - Московський Патріархат в Україні, за словами єрархів ПЦУ покладає сподівання на скасування закону № 2662 Констуційним судом.
«Використання проросійськими силами своїх впливів на судочинство насправді можна оцінити як ще один інструмент гібридної агресії Кремля проти України. Ми рішуче налаштовані протистояти цій агресії та закликаємо до цього всіх, хто любить Україну, незалежно від ставлення до релігії. Ми також закликаємо нашу державу та міжнародних партнерів України звернути увагу на зазначені потенційні загрози і не допустити їх здійснення», - йдеться в заяві ПЦУ.
В свою чергу, громади ПЦУ Закарпаття підтримали звернення Єпископів ПЦУ та закликали керівництво МП в Україні не надіятись на проросійських політиків та їхні впливи, а визнати правду, послідувати Томасу про автокифалію Української Православної Церкви і розпочати з Православною Церквою України  конструктивний діалог.
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар