Авторизація
 
  • 18:42 – На Закарпатті в ДТП загинув військовий 93 бригади 
  • 10:01 – На Закарпатті ексгумували тіло минулоріч вбитої дівчини-поліцейського Катерини Карнаухової (ВІДЕО) 
  • 09:45 – В Мукачеві горів ВАЗ 
  • 16:07 – Туристичний сезон на Закарпатті (ВІДЕО) 

Книгу про закарпатських героїв-афганців представили в ЗакДУ

«Закарпатці у вирі Афганської війни» — так називається нове історичне видання, яке презентували в Закарпатському державному університеті. Книга являє собою цілий архів даних про бійців нашого краю, що побували в Афганістані. Війна тут розпочалася в грудні 1979 року та, за офіційними радянськими даними, тривала до виводу основної маси військ 15 лютого 1989 року.

 

Книга розповідає про наших краян, що брали участь у кровопролитних битвах в Афганістані. Відомості про закарпатських солдатів збирали по архівах військових комісаріатів і через анкети від самих бійців та їхніх родичів. Упорядник видання Арзен Ухаль зазначив: «Виникало чимало труднощів, утім найважче було писати некрологи на людей, котрі загинули чи пропали безвісти в Афганістані».

У десятирічній афганській війні взяли участь понад три тисячі закарпатців. Із них 53 людини загинули і четверо пропали безвісти. Вони і стали героями видання «Закарпатці у вирі Афганської війни». Поряд із біографічними відомостями про солдатів, у книзі надруковані розповіді, спогади та інтерв’ю очевидців бойових дій в Афганістані. «Спершу були усні спогади: ветерани розповідали іншим людям про те, що їм довелося пережити в Афганістані, — розповів автор передмови до видання Василь Густі. — А потім із доброї руки Арзена Михайловича сталося так, що ветерани задокументували це на папері. Відтак видання має не тільки особисте, а й важливе історичне та політичне значення».

Книга «Закарпатці у вирі Афганської війни», за словами її авторів, створена не для розваги. Людина не знайде тут матеріалів для легкого читання. Натомість видання стане у нагоді історикам і всім, хто цікавиться війною в Афганістані. Крім цього, праця має на меті застерегти молодь від повторення помилок своїх попередників. Як зазначив Василь Густі, це книга, що вчить пам’ятати і зобов’язує пам’ятати.

 

Автор:Марія Рибченко

Джерело:ЗакДУ

 

 

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
рейтинг: 
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.
  • Популярне
  • Коментують
Ми в соцмережах
  • Facebook
  • Twitter