Майже 2 млн українців хворі на грип та ГРВІ

За 50 тиждень поточного в Україні на грип та ГРВІ захворіли 199 тис. 887 осіб.

136 тис. 955 (68,5 %) - становлять діти віком до 17 років. Загальна захворюваність на грип та ГРВІ серед населення України склала 43,8 на 10 тисяч, що на 0,3 % менше ніж за минулий тиждень.

Найвищий показник захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в Київській області – 70,5; найменший у Харківській – 17,9 на 10 тис. населення.

Нагадаємо, станом на 49 тиждень поточного року кількість хворих на грип та ГРВІ українців з початку епідеміологічного сезону становила 1 млн 780 тис.

Нагадаємо, за даними ВООЗ, найкращим методом захисту від грипу є вакцинація. Щеплення не лише попереджує захворювання, а й запобігає виникненню ускладнень, серед яких пневмонії різної тяжкості, менінгіти, отити, загострення хронічних хвороб. У найбільш складних випадках від грипу можна померти – щороку медики фіксують в середньому пів мільйона смертей.

Відповідно до Наказу МОЗ від 16.09.2011№595, щеплення від грипу рекомендовані військовослужбовцям, будівельникам, працівникам Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ, медичним працівникам, а також особам, які доглядають хворих на грип удома, дітям з шестимісячного віку; особам похилого віку після 60 років, трудовим колективам підприємств, установ, організацій; жінкам, які, ймовірно, будуть перебувати у вагітності під час епідемії грипу, а також вагітним.

На території України дозволені до використання чотири вакцини: ВАКСІГРИП (виробництва Санофі Пастер С.А., Франція), Інтанза*15/Інтанза*9 (виробництва Санофі Пастер С.А., Франція), а також ФЛЮАРИКС™ (виробництва GlaxoSmithKline Biologicals Branch of SmithKline Beecham Pharma GmbH & Co.KG, Німеччина) та ІНФЛУВАК® (виробництва Abbott Biologicals B.V., Нідерланди).

Як повідомляв УНН, в Україні очікується спалахи грипу A/Каліфорнія/7/2009 (H1N1), A/Вікторія/361/2011 (H3N2), B/Вісконсін/1/20.

 

Джерело: УНН

рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.