Авторизація
 
  • 12:09 – Капелан Закарпатської єпархії ПЦУ, звершив Чин великого освячення води, для прикордонників 
  • 10:40 – Поліцейські Ужгорода оперативно розкрили грабіж 
  • 10:22 – На Іршавщині під час пожежі постраждали чоловік та жінка 
  • 09:56 – Гірські рятувальники надавали допомогу лижнику, якому стало зле під час катання 

Ужгород готується відзначити 1120 річницю міста

Депутати обласної ради прийняли звернення до Верховної Ради України із проханням прийняти постанову щодо відзначення 1120-річчя заснування адміністративного центру Закарпатської області – міста Ужгород.

 

«Місто Ужгород, якому в 2013 році виповнюється 1120 років, має багатовікову історію і належить до найдавніших міст України. Це адміністративний і діловий, освітній і науковий, культурний і духовний осередок Закарпаття, західні ворота України.

 

Однак через обмежені фінансові можливості міста та області упродовж багатьох років незалежності України не виділялись бюджетні кошти на збереження, відновлення і реконструкцію Ужгорода, особливо його центральної (історичної) частини. Через це значна частина системи водопостачання та водовідведення, якій більше 100 років, а також багато будинків-пам’яток архітектури (комунальної форми власності) перебувають у аварійному стані. Це викликає справедливі нарікання місцевої громади, а також гостей і туристів, які відвідують Закарпаття. Тому, з метою гідної підготовки до відзначення 1120-ої річниці Ужгорода, просимо прийняти постанову Верховної Ради України, якою рекомендувати Кабінету Міністрів України утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів, пов’язаних з відзначенням зазначеної дати, розробити та затвердити план таких заходів, у тому числі вирішити питання щодо їх фінансового та матеріально-технічного забезпечення, а також збереження, реконструкції об’єктів історичної та культурної спадщини міста тощо.

 

Впевнені, що позитивне вирішення цієї проблеми суттєво вплине на соціально-економічний та культурний розвиток міста і краю, збільшення кількості туристів та їх позитивних вражень, дасть можливість зберегти для нащадків історичну унікальність та оригінальність Ужгорода», – йдеться в тексті звернення.

 

Прес-служба облради

 

 

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
рейтинг: 
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.
  • Популярне
  • Коментують
Ми в соцмережах
  • Facebook
  • Twitter