Особливості лікувального масажу при сколіозі (ВІДЕО)

Багато людей зі сколіозом вимагають до себе особливого ставлення. Щоб уникнути небезпечних ускладнень працювати з ними повинні професійні масажисти. Ще однією обов'язковою умовою є постійний контроль з боку ортопеда. При лікуванні сколіозу необхідно поліпшити крово-і лимфоток, привести в норму м'язовий тонус, а також зміцнити м'язи черевного преса і спини.

Тому одного масажу буде мало.

Хоч він і є перевіреним і досить ефективним засобом проти сколіозу, сеанси масажу обов'язково повинні доповнюватися спеціальною гімнастикою. Використовуючи спеціальні прийоми при сколіозі, можна розраховувати лише на загальний оздоровчий ефект. Це, звичайно, теж велике благо, однак для серйозної боротьби з цим захворюванням, як правило, потрібно щось більше. У цьому випадку на допомогу прийде диференційований підхід, подробиці дізнавайтесь у статті на тему "Особливості лікувального масажу при сколіозі".

На стороні опуклості проводиться активний масаж, спрямований на зміцнення атонічние або розтягнутих м'язів шляхом підвищення їх тонусу. Для увігнутої сторони більше підходять плавні розслаблюючі прийоми, які використовуються для зняття м'язових спазмів. Не слід забувати про те, що сила і глибина впливу повинні залишатися однаковими на всьому масажованих ділянці тіла. При сколіозі особливої уваги заслуговують плечі, які часто бувають перекошеними. Для повернення їх в нормальне положення масажують передню поверхню грудної клітини. При цьому плече захоплюють і відтягують таким чином, щоб воно стало симетричним по відношенню до іншого. Спираючись на ці правила, потрібно збудувати сеанс масажу наступним чином.

1. Використовуючи погладжування і вижимання, розігріваємо весь пацієнт ділянку тіла.

2. Переходимо до виконання тонізуючого лікувального масажу, активно застосовуючи такі прийоми, як розтирання долонею, зрушення, розтягування, розминка, вібрація, і чергуючи їх з погладжуванням. З використанням ударних прийомів слід бути особливо обачним: чим сильніше виражений сколіоз, тим більш обережними вони повинні бути. Якщо ви не впевнені у своїх знаннях і досвіді, краще взагалі відмовитися від вібрації.

3. Розслаблюючими прийомами впливаємо на м'язи, розташовані з увігнутого боку. Крім вичавлювання і погладжування може використовуватися плавне розминання, а також натиснення, тривалість якого становить приблизно 30-60 секунд.

Іноді викривлення спини при сколіозі має S-подібну форму. Значить, число ділянок з розслабленими і напруженими м'язами подвоюється. Обов'язково враховуйте це при проведенні лікувального масажу. Не забувайте і про м'язи живота, оскільки при сколіозі вони дуже часто бувають ослабленими. Для зміцнення черевного преса використовуються класичні прийоми в особливостях масажу. Особливої уваги також заслуговують паравертебральні зони, розташовані по обидва боки хребта: тут допускається досить глибоке розминання. Головне, щоб воно не супроводжувалося больовими відчуттями. Перші особливості в сеансах лікувального масажу зазвичай присвячують розслабленню м'язів шиї і спини. Якщо ви помітили, що міжреберні проміжки звужені, ними також слід зайнятися.

Протипоказання до проведення масажу

Масаж відноситься до універсальних методів і особливостям лікування, які можуть приносити користь, як хворим, так і здоровим людям. Для цього слід лише звертати увагу на різні протипоказання, які мають відношення не тільки до опорно-руховому апарату, а й до інших систем людського організму. Потрібно відзначити, безумовно, позитивну роль масажу, яку він грає в усуненні болю в спині. При проведенні масажу слід лише враховувати супутні захворювання, а також загальний фізичний стан і вік пацієнта. Так, сеанс дитячого масажу не варто затягувати і проводити його дуже енергійно, оскільки це може призвести до надмірного збудження нервової системи. Масаж для людей похилого віку також проводиться в щадному режимі. У кожному разі рекомендується уважно стежити за реакцією пацієнта на дії масажиста, а при необхідності міняти частоту, силу і глибину прийомів. Тепер ми знаємо, які існують особливості лікувального масажу при сколіозі.

maryse.ru

 

рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.