Авторизація
 
  • 17:00 – Свалявські та тячівські правоохоронці розкрили два майнові злочини 
  • 14:10 – Дорожній скандал на Міжгірщині 
  • 13:58 – На Виноградівщині сталася трагічна пожежа 
  • 10:46 – На Рахівщині втратив орієнтир та заблукав киянин 

Форум ромів

На Форум розмаїття зберуться представники ромської громади, журналісти, громадські активісти. На зустрічі вони обговорять на зустрічі актуальні проблеми місцевої ромської громади та бачення їх у світлі виборчої кампанії. 

Ромська група є найбільш соціально вразливою та незахищеною групою населення. Роми мають найнижчий рівень освіти, найвищий рівень захворювання на туберкульоз, високий рівень безробіття, проблеми з житлом. Окрім того багато з них мають проблеми з різними особистими ідентифікаційними документами.

 

Значна кількість ромів під час виборів активно приймають участь у голосуванні, проте через малу освіченість та погане володіння українською мовою, вони погано орієнтуються у виборчих бюлетенях і часто голосують «за рекомендаціями» сусідів або членів родини. В ряді сіл великий вплив мають т. зв. «ромські» церкви, які впливають на волевиявлення громади. Саме цю особливість і використовують ряд політичних партій та кандидатів для збору голосів на свою користь.

 

Організатором Форуму виступатиме Закарпатське обласне молодіжне ромське об’єднання «Романі черхень» («Ромська зірка»). Захід є складовою проекту «Особливі виборці: голоси меншин у парламентській виборчій кампанії 2012 року», який реалізовує Молодіжний інноваційний центр «Медіа-М» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

 

Учасники Форуму обговорять актуальні питання життя ромської громади і накреслять шляхи інтеграції ромської меншини в українське суспільство.

 

Також у рамках форуму відбудеться проведення концерту силами місцевої ромської громади із залученням ромських музичних колективів під гаслом «Молодь голосує!»; проведення неформального міжкультурного діалогу між місцевими жителями (як ромами так і не ромами) та гостями заходу – журналістами, громадськими активістами, представниками органів місцевого самоврядування та кандидатів у депутати; приготування ромської національної страви – бограчу.

 

 

 

Акредитація на форум:

 

0505380241 – Горват Мирослав (Ужгород), romani-cher@mail.ru

 

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно
рейтинг: 
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.
  • Популярне
  • Коментують
Ми в соцмережах
  • Facebook
  • Twitter