Питання підвищення рівня зайнятості населення обговорили у середу, 26 червня, під час колегії обласної адміністрації під головуванням Олександра Ледиди. У засіданні взяли участь заступники голови ОДА, керівники всіх районів Закарпаття та начальники обласних управлінь та департаментів.
На сьогодні в Закарпатті працевлаштовано майже 531 тис. краян. Водночас, рівень безробіття досі складає близько 8%. Як повідомив Юрій Фущич, начальник обласного Центру зайнятості, упродовж останнього року завдяки співпраці служб зайнятості, місцевої влади та підприємців вдалось влаштувати на роботу 8,3 тис. охочих. Також 2,2 тис. закарпатців пройшли курси з перекваліфікації, 1,5 тис. – змінили спеціальність саме на замовлення роботодавців. Ще 126 краян за рахунок державної допомоги започаткували власну справу. Також вдалось знайти роботу для 83 сиріт та молодих людей, позбавлених батьківського піклування.
Юрій Фущич нагадав: при наданні молодій людині першого робочого місця роботодавцю компенсуються фактичні витрати в розмірі єдиного внеску на обов'язкове державне соцстрахування за такого працівника. Кожного місяця упродовж року з дня працевлаштування молодої особи за умови збереження її зайнятості упродовж двох років підприємству нараховується вищезгадана компенсація.
– Закликаю місцеву владу долучатись до роз’яснювальної роботи – як для підприємців, так і для охочих знайти роботу. Маємо спільно створити ефективні важелі для організації нових робочих місць, тим більше, що на виконання соцініціатив Президента нова редакція закону «Про зайнятість населення» дає чимало можливостей для активізації ситуації на ринку праці.
Майже 60% безробітних краян, за офіційними даними, живуть у гірських районах. Тому Закон стимулюватиме молодих спеціалістів, котрі першим місцем роботи виберуть сільські підприємства та установи. За умови укладення трудового договору хоча б на 3 роки, людині надаватимуть житло на строк його роботи та одноразову адресну допомогу в десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за рахунок коштів держбюджету. А у разі, якщо молодий працівник пропрацює в такому населеному пункті десять років та більше, житло передасться йому у власність.
Прес-центр ОДА