Останній місяць літа абсолютно для всіх мам і татусів сповнений турботами. Вже сьогодні у батьків майбутніх учнів болить голова: як зібрати дитину до школи? Що купити, аби догодити своєму найдорожчому чаду і в якій кількості? Перед Днем знань найбільші затрати очікують на батьків першокласників. Адже їм потрібно все – від ручки до шкільної форми. Про те, у скільки це обійдеться, ми цікавилися на ринках та крамницях міста і впевнилися, для того, щоб спорядити дитину до школи батьки добряче спустошать гаманці. Верхньої цінової межі на речі просто не існує – все залежить від віку та забаганок дитини, а ще фінансової спроможності батьків.
Насамперед, потрібна шкільна форма або інший зручний щоденний одяг. Костюм на хлопчика коштує від 250 грн. (в залежності від фірми-виробника). Сарафанчики для дівчаток можна придбати за 160-185 грн., а «трієчку» за 385. Знову ж таки залежно від того, в якій країні їх пошили. Біла сорочка хлопчику обійдеться як мінімум у 50 грн., а блузки для дівчинки вартують від 80 грн., залежно від фасону. Однак, однієї сорочки чи блузи замало, їх необхідно кілька, як штанців із кофтинами. Особливо для молодших школярів, які можуть зіпсувати одяг плямою від їжі чи напою у перший же день. Також батьки мають потурбуватися про зручне взуття. Туфлі можна купити за 120 грн., а більш якісні коштуватимуть у два рази дорожче. На фізкультуру необхідно кеди або кросівки – вони обійдуться від 60 до 200 грн.. А ще дитині знадобиться спортивний костюм. Його ціна теж залежить від якості тканини, тому за кращий доведеться сплатити близько 300 грн.
Який же учень без портфеля? Придбати його можна від 80 грн. (китайського виробництва). Але лікарі кажуть, що їх не варто купувати, бо, як правило, у них м’яка спинка (вона повинна бути твердою, щоб спина школяра залишалась рівною) та й пошиті з неякісного матеріалу, який швидко порветься. Отож, аби не платити двічі, слід одразу придбати якісніший ранець чи рюкзак. Коштують вони трохи дорожче, зате значно зручніші. Заможніші батьки можуть купити своїй дитині ранець зі спеціальною ортопедичною спинкою. Продавці кажуть, найбільш «ходовими» є портфелі ціною в межах 100-150 гривень. Врешті, кожен школяр може вибрати портфель, який йому до вподоби, з різними малюнками з сучасних улюблених фільмів чи мультиків, а батьки повинні потурбуватися, аби вони були, насамперед, зручними.
Так само ретельна слід купувати дитині шкільне приладдя. Матусі не менш дітей вражені його великим асортиментом – все таке яскраве і різнокольорове. Продавці ж запевняють, що ціни на канцелярські товари залишилися на тому ж рівні, що й минулого року. Шкільні зошити можна придбати від 50 копійок (прості) та від 1,25 грн. з кольоровою обкладинкою, а з більшою кількістю листків і ціна вища. Обгортки для підручників вартують від 10 до 20 грн., щоденники – від 6 до 15 грн. (залежно від дизайну), пенал коштує від 10 гривень і вище (з наповненням). Проте краще самим обрати зручні ручки (їх слід купити декілька, оскільки діти, особливо маленькі, часто їх гублять), вибрати якісні олівці, засіб для їх підстругування, гумку, бажано дерев’яну лінійку, фломастери.
Окрім цього, необхідно придбати альбом для малювання, кольоровий папір та картон, пластилін, фарби і пензлики, клей, ножиці, обгортки для зошитів, що «потягне» ще на кілька десятків гривень. Тож сума вийде чималенька: першокласник «коштуватиме» як мінімум 1000 грн.. Дійсно, не дешево зібрати нині майбутнього учня батькам. Однак старшокласники обходяться набагато дорожче, адже вони, зазвичай, просять модні і недешеві речі. Замість ранця доведеться купувати більш елегантніші сумочки дівчатам, а для хлопців сумки через плече. Коштують вони від 150 гривень із «хвостиком». Взуття для старшокласників треба купувати як для дорослих. Не слід забувати, що вересень – це осінь і незабаром дітям знадобляться куртки, чобітки, шапки тощо. Це ще кілька сотень гривень з сімейного бюджету. Але, скільки б не коштувало все необхідне для школяра, головне – бажання дитини вчитися, бо це набагато важливіше за «найкрутіші» рюкзаки, пенали, кросівки та джинси.
"Новини Виноградівщини"
Любов ТОКАЧ
Фото Борис Корнієнко