У Іршаві знову розгорнуто виробництво шпону (ФОТО)

На території міста у 2003 році працювало підприємство «Тандем–Іршава», воно спеціалізувалося на виробництві шпону – фасадної частини меблів. Організація розвивалася у позитивній динаміці - забезпечувала робочими місцями більше ніж півсотні мешканців із міста та району, маючи відповідні виробничі і технологічні потужності за рік переробляли до 2000 м.куб. сировини, були налагоджені канали збуту готової продукції, а бюджет - і районний, і міський отримували щомісячні поповнення у вигляді всіх видів податків.

Проте у 2008 році, коли світова економічна криза паралізувала майже все, і виробничу галузь у тому числі, ця організація фактично занепала, оскільки виробники меблів перестали купувати основну продукцію «Тандем-Іршави».

 

Директор Віктор Жупанин, зауважує: ”Практично все виробництво було законсервоване протягом чотирьох років, але весь цей час, можна сказати, тривала «фаза пошуку себе» у нових умовах. Відтак, наприкінці 2012 початку 2013 років ми активно почали відновлювати всі технічні складові – починаючи котельнею і завершуючи ділянкою по обрізці та сортуванню шпону”.

Так, на початок вересня поточного року Іршава знову має підприємство, воно називається «Пульс Технологій», яке виходить на зовнішній ринок, набирає обертів у виробництві, дає наповнення до бюджету, а найголовніше – дає можливість іршавчанам заробити гроші та принести до своїх домівок кусень хліба.

Зараз тут зайнято 40 робочих місць, в основному – це жінки. Розпочали роботу із однієї зміни, втім на початок жовтня, за словами керівника, заплановано організувати двохзмінний робочий день, що означає ще 20 робочих місць.

Основним видом продукції є струганий шпон. Весь хід виробництва зорієнтований на підприємстві. Тобто після постачання сировини – дуба, в одному із цехів розпилюють деревину за попередньо заданими параметрами і очищають від кори. Далі йде процес виварювання сировини у проварювальній камері під температурою 80 градусів протягом 36-ти годин – це початковий етап при підготовці до стругання. За тим уже стругання, сушка, обрізка, сортування, пакування і процес завершено. Щоб отримати готову продукцію треба близько 48 годин. Таким чином за одну зміну можна переробити близько 5-7 кубів деревини, а готової продукції отримати – 3-4 тис м² шпону.

На сьогодні це підприємство стає на ноги, налагоджує канали збуту продукції. Потенційними покупцями є Австрія та Росія. На жаль, на внутрішньому ринку попиту на цей товар нема, оскільки і виробників меблів на Україні практично немає. Втім, як запевняє керівник фірми Віктор Жупанин, головне те, що вдалося дати друге дихання цьому підприємству. Тепер треба міцно стати на ноги та йти вперед. Приємно також, що є підтримка та порозуміння із боку влади. Адже завжди важливо щоб у районі та місті був, так би мовити, сприятливий клімат для інвестування. Інвестори повинні відчути, що місцева влада зацікавлена у тому, що вони збираються робити. На щастя, таке порозуміння у нас є, і стосовно співпраці, то ми завжди відчуваємо підтримку голови райради Станіслава Сухана.

Віктор Іванович, завершуючи розмову, підкреслив, що важливо ще і вигляд того місця, куди збираєшся привести інвестора. І надзвичайно тішить те, що завдяки міському керівництву районний центр за останні роки суттєво змінив вигляд у кращу сторону.

Про це "Анонс Закарпаття" повідомили в Іршавській міській раді

 



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.