ТОП-13 закарпатських сіл

Про деякі з цих сіл ходять легенди, і відомі вони далеко за межами нашого краю. Кожен з цих населених пунктів славиться своїми працьовитими людьми, великими будинками та сучасними недешевими автомобілями.

Очолює список село на Тячівщині - Нижня Апша, яке в області більше знають, як Діброва. Ще її знають, як «закарпатську рубльовку». На початку 90-х жителі Діброви займались частіше всього нелегальним бізнесом: виготовленням "лівої" горілки, сигарет та інших товарів.

Потрібно сказати, що майже всі мешканці Нижньої Апши за національністю румуни і живуть досить закритою общиною. Серед них не надто популярні мішані шлюби, багато хто з місцевих не вміє читати та писати на українській мові, але останніми роками спостерігається тенденція вступу дібровчан у ВИШі та адаптація до сучасного ритму життя.

Друге почесне місце в нашому ТОПі займає Заріччя - село, яке розташоване в Іршавському районі та традиційно вважається «капустяною» столицею Закарпаття, адже воно «розкрутилось» саме на вирощуванні цієї сільськогосподарської культури. Також останніми роками заріччани почали масово вирощувати квіти, після чого село почали називати «Закарпатською Голландією». Заріччя також являється одним з лідерів по грузовим перевезенням на території України.

Широке - це село в Виноградівському районі, мешканці якого теж «розкрутились» завдяки сільському господарству, основною «фішкою» є вирощування полуниці. Також в селі багато хто з мешканців вирощує помідори, а це приносить широківчанам досить непогані прибутки.

Четверте місце в нашому списку зайняло село поблизу Ужгорода, де компактно проживає словацька діаспора, яка тут вирощує картоплю та інші овочі і фрукти, на які так багата закарпатська земля. В Сторожниці живе також багато високопосадовців та бізнесменів області.

П’яте місце ТОП-закарптських сіл займає санаторій «Карпати», що знаходиться на Мукачівщині. При тому, що тут мешкає всього трішки більше, ніж двісті чоловік, в селі є залізнична станція, де зупиняються потяги, які курсують Закарпаттям та розвинута інфраструктура.

Лумшори, що на Перечинщині впевнено займають шосте місце. Впевнено можна заявити, що Лумшори є туристичною Меккою на Перечинщині, а похизуватись Лумшори мають чим: водоспади, Полонина Руна, чарівні ліси, чани та багато іншого... І це не повний список, чим хизуються Лумшори.

Сьоме місце посідає село на Хустщині, яке відоме своїми майстрами лозоплетіння - Іза. Вироби з Ізи відомі в усіх регіонах України.

Восьме місце займає село Пилепець, що на Міжгірщині. Туристи полюбляють приїзджати сюди у всі сезони: влітку відпочити на водоспад Шипіт, а взимку покататись на лижах та сноубордах на місцевій підйомниках. Ці фактори позитивно впливають на економічну ситуацію в селі.

Девяте місце ми віддали селу Поляна, що на Свалявщині. Санаторії, неповторна природа та унікальні мінеральні води теж вплинули на економічний розвиток населеного пункту та благополуччя місцевого населення.

З сіл Великоберезнянщини в ТОП потрапило мальовниче гірське село Вишка. Тут завдяки гірськолижній базі «Красія» стрімко розвинулась інфраструктура. До того ж, село дуже перспективно розвивається, тому Вишка зайняла почесне десяте місце ТОП сіл Закарпаття.

Одинадцяте місце зайняло село в Берегівському районі - Косино. Головною гордість якого є термальні басейни, аналогів котрим нема в Україні.

Дванадцяте місце посіло село Ділове, що на Рахівщині, яке до того ж вважається і географічним центром Європи. Цей факт масово притягує в Ділове туристів з різних країн світу, що в свою чергу непогано розвинуло інфострутуру. Тут можна приємно провести час за досить помірні гроші та познайомитись з культурою місцевих мешканців. Доречі, окрім румунів, угорців і українців, тут проживає невеличка італійська нацменшина Закарпаття.

Тринадцяте місце посіло село Жденієво на Воловеччині, яке є беззаперечним туристичним та економічним лідером цього району.

Список складений за результатами опитування, яке «Анонс Закарпаття» проводило в соц.мережах «ВКонтакті» та «Фейсбук».

Анонс Закарпаття



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.