Громадяни отримали майже 17 тис. облікових карток платника в сервісних центрах Міндоходів Закарпаття

Ці картки платника податків було видано органами доходів і зборів Закарпаття протягом 9 місяців 2013 року. До паспортів за цей період було внесено 684 записи, які засвідчують відмову громадян від реєстраційного номеру. Нагадуємо, діючим законодавством України передбачено, що громадяни можуть відмовитись від облікової картки платника податків лише через релігійні переконання. Таке право для громадян передбачено статтею 70 Податкового кодексу України. Упродовж 2011 – 2013 років повідомили і отримали відповідний запис в паспорті 2395 громадян. Зробили вони наступне: надали повідомлення до територіального органу доходів і зборів за місцем проживання, де вказали дані паспорта громадянина України та інші документи, які подаються у разі зміни паспортних даних. Після цього з Державного реєстру за прізвищем, ім'ям, по батькові, серією і номером паспорта орган Міндоходів вніс до паспорта відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта. З моменту такого запису їх облік ведеться в окремому реєстрі.

 

В зв’язку з тим, що окремий реєстр ведеться з 2011 року, всі громадяни, які отримали печатку в паспорт про «право здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера» до 2011 року повинні звернутися в органи Міндоходів із відповідними заявами для проставлення їм в паспорт нової відмітки (старі відмітки втратили чинність).

 

На сьогодні Україна – єдина держава, законодавством якої передбачено винятки щодо обліку платників податків за ознаками релігійних переконань. При цьому слід зазначити, що держава та, зокрема, органи доходів і зборів, не уповноважені перевіряти істинність релігійних переконань. Законодавства країн Європи та Російської Федерації теж не містять винятків, які б передбачали відмову від податкових номерів, приміром за релігійними переконаннями. Однак, до прикладу в Греції монахи монастирів на горі Афон не сплачують податків і не підпадають під дію закону, що до їх реєстрації платниками податків.

 

Разом з тим, нагадуємо, що громадяни, які через деякий час змінили свої переконання і бажають отримати реєстраційний номер облікової картки платника податків, подають до Центру обслуговування платників органу Міндоходів за своїм місцем проживання заяву з викладенням свого прохання анулювати попередньо внесену відмітку з метою отримання реєстраційного номера облікової картки платника податків та пред’являє паспорт громадянина України.

 Головне управління Міндоходів у Закарпатській області

 



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.