Закарпаття готове до опалювального сезону

Про це у четвер, 11 жовтня, під час брифінгу повідомив начальник обласного управління житлово-комунального господарства Василь Романець.

Підготовка об’єктів житлово-комунальної сфери до опалювального сезону 2012-2013 років розпочалася відразу після закінчення минулого сезону. За цей період житловий фонд та об’єкти бюджетної сфери, які ще не мали автономного опалення, встигли перевести на індивідуальну систему і таким чином підготувати до цьогорічного осінньо-зимового періоду.

- Голова облдержадміністрації видав розпорядження органам місцевого самоврядування «Про початок опалювального сезону 2012 – 2013 років», - розповів Василь Романець. – Якщо температура повітря протягом трьох днів не перевищує +8 градусів за Цельсієм, органи місцевого самоврядування повинні забезпечити початок опалювального сезону у відповідних населених пунктах.

Уже з сьогоднішнього дня, у зв’язку зі зниженням температури, тепло подадуть у помешкання та об’єкти бюджетної сфери Міжгірського району.

 

 

У Закарпатській області завершується переведення житлового фонду та об’єктів бюджетної сфери на автономне опалення

 

Минулого року у чотирьох містах області, а саме: Чопі, Мукачеві, Виноградові та Ужгороді ще залишалися підключені до централізованої системи опалення будинки. Уже на початок цього сезону всі помешкання переведені на індивідуальні системи теплопостачання. Єдине місто області, де не введено автономне опалення – Рахів, близько 35 будинків сьогодні користуються централізованою системою теплопостачання. Причина – гірське місто на сьогодні ще не газифіковано. Для забезпечення рахівчан теплом у місті працює муніципальна котельня на альтернативному виді опалення - щепі.

На реалізацію програми з переведення області на автономне опалення протягом 2010-2011 років залучено кошти з державного бюджету – майже 585 тисяч гривень, з обласного – більше 4 мільйонів гривень, з міських бюджетів та власні кошти підприємств – понад 30 мільйонів.

- За останні два роки нам вдалося зробити великий крок у оптимізації системи опалення області, тим самим, ми економимо суттєві кошти. Якщо порівнювати з періодом до 2010 року, то щорічне споживання природного газу зменшено на 50 млн. куб. м., у грошовому еквіваленті – це 170 мільйонів гривень. А фактичні витрати населення на опалення своїх помешкань зменшилися у 3,5 рази, - наголосив Василь Романець.


Джерело:Прес - центр ОДА

рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.