На Закарпаті йдуть дискусії щодо ймовірного продажу електроенергії. Чи це можливо?
Останнім часом мережа Фейсбук рясніє рядом критичних дописів щодо роботи Закарпаттяобленерго у цей період. Люди обурені жорсткими графіками відключень електроенергії та вимагають перевірок із цього приводу.
Наразі жителі області вкотре опинились у блекауті через відключення світла. Погодинні відключення електроенергії тут розпочались від 14 травня після масованих обстрілів росії по об'єктах нашої енергетичної інфраструкти.
У липні закарпатців почали вимикати на більше годин за добу - шість годин вдень та шість годин ввечері. У деяких місцевих громадах спостерігались відключення світла на 15-17 годин.
Серед українців є поширена думка, що держава продає електроенергію за кордон, тому й така ситуація із забезпеченням електроенергії. Закарпатці також дискутують на цю тему у соцмережах та припускають, що світло в регіоні таки продають за кордон. Серед населення доводиться чути чимало таких реплік: "наживаються за рахунок простого народу", "закарпатців цілеспрямовано намагаються знищити", "добивають своїх на місці", "це знущання, бо продукти портятьсяне тільки у нас в холодильнику, а й в магазинах, бо у генераторів не хватає мощності, це все спеціально чи як?", "гідроелектростанції Закарпаття пруть електроенергію за кордон... немає в Закарпатті правозахисників...".
Чи продають електроенергію в Україні за кордон та перевірити "справедливість" розподілу світла у регіонах вимагають люди?
Україна не експортує зараз електроенергію, тобто не продає її. У травні 2024 року експорт скоротився до нуля. Це констатували заступник міністра енергетики Микола Колісник і директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
"Є організація ENTSO-E з європейського боку. У неї є інфопростір, де вони викладають всю інформацію щодо перетоків електроенергії по всій Європі, включно з Україною, яка є частиною європейської системи. Там можна побачити, що з України дійсно фізично виходить електрика і так само фізично в Україну заходить. Відбувається це й через різні частини мережі", – зазначив директор Центру досліджень енергетики.
"Вже певний час для стабілізації нашої мережі ми використовуємо обхідний шлях через Європу. Для того, щоб передати електроенергію, наприклад, для Києва чи Одеси, частина її проходить через Європу і повертається до України", – наголосив Олександр Харченко.
Також переконатися в тому, що електроенергія не продається, можна відвідавши спеціальний сайт,
де щодня і щогодини оновлюються дані про транзит електроенергії між Україною та іншими країнами.
Не залежно від того продають електроенергію в Україні в цей час чи ні, а от перевірити місцеві обленерго прагнуть жителі у багатьох регіонах України. Люди вимагають перевірити обленерго щодо справедливості графіків. У Держенергонагляді заявили, що перевірять обленерго у шести областях України, враховуючи скарги від жителів.
Підписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook