Центр експертиз "Тест" провів дослідження 8 марок згущеного молока українських виробників на наявність нехарактерних речовин. Дослідження показало, що 80% перевіреного продукту є фальсифікатом. Про це сьогодні повідомила керівник відділу тестувань Центру експертиз "Тест" Ніна Кільдій.
За словами експерта, вони аналізували згущенне молоко на наявність нехаректерних речовин: діоксиду титана, антибіотиків, а також вперше пошукали консерванти – бензойну і сорбінову кислоту.
Н.Кільдій підкреслила, що сорбінову кислоту виявили продукції компаній "Ічня" і "Національний стандарт". Одночано обидва незаявлених консерванта містила згущонка підприємств "Білики" і "Премія".
"Стосовно бензойної кислоти важлово розуміти, що вона може бути як природного походження, так і може бути спеціально добавлена. Всі молочні продукти, особливо кисломолочні, мають природну бензойну кислоту – до 60мг/кг. Більш високі концентрації по вмісту бензойної кислоти у згущенному молоці говорять про те, що вона була додана як консервант", - зазначила експерт.
"Крім цього, три продукта компаній "Білики", "Весела ферма" і "Mama Milla" мали у своєму складі фарбник діоксид титана, якого не повинно бути у продукті.Єдине, що порадувало, це те, що в жодному з перевірених восьми марок згущенного млока не було знайдено антибіотиків", - сказала вона.
Тому загальні результати, резюмувала Н.Кільдій, є такими: "Відмінно" – у отримала "згущонка" "Первомайський МКК" і "Easy&Good", оцінку "погано" – "Білики", Весела ферма", "Ічня", "Премія", "Mama Milla" і "Національний стандарт".
Експерт додала, що дані таких досліджень вони передали Антимонопольному комітуту України для того, аби недобросовісні виробники були покарані.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що частина українських виробників молокопродуктів вже вивела в окрему категорію продукти із додаванням рослинних домішок, проте зустрічаються молочні вироби на яких не вказано, що вони містять такі домішки. Найбільше їх серед згущеного молока. За попередніми дослідженнями із десяти марок лише дві – три не містили рослинних жирів. Тобто, це близько 20% усього ринку.
Джерело:УНН