Чопська митниця консультує про штрафні санкції за порушення митних правил

Відомо, що з 1 червня 2012 року митні органи працюють за новим Митним законодавством.

 

Чим відрізняються митні покарання від попереднього Митного кодексу і як вони застосовуються зараз до порушників митного законодавства, ми вирішили запитати у заступника начальника відділу дізнання та провадження у справах порушення митних правил служби боротьби з контрабандою та ПМП Чопської митниці Вікторії Гелле.

 

- Зміни, що відбулися, стосуються зокрема економічних чинників. Вчинення таких порушень митного законодавства як: приховування від митного контролю, переміщення поза митним контролем, зберігання, перевезення чи придбання товарів, транспортних засобів, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів та їх конфіскацію. А також конфіскацію товарів із спеціально виготовленими тайниками та транспортних засобів, що використовувалися для переміщення прихованих товарів через митний кордон України.

 

Таке стягнення значно відрізняється від попереднього, коли розмір штрафу (незалежно від вартості предметів порушення) складав від 8 500 до 17 000 гривень, а конфіскація таких предметів мала альтернативний характер – або конфіскація, або штраф.

 

У разі недекларування товарів нове митне законодавство передбачає накладення штрафу в розмірі 100 % від вартості предметів правопорушення та конфіскацію предметів правопорушення.

 

- А як було до прийняття нового Митного кодексу України?

 

- Згідно старого Митного кодексу санкція статті «Недекларування товарів» передбачала штраф у розмірі від 1700 до 17000 гривень або конфіскацію предметів правопорушення.

 

Також відбулися суттєві зміни в санкції статті, яка передбачає відповідальність за порушення порядку проходження у смузі спрощеного митного контролю «зелений коридор». Раніше за таке порушення суд міг накласти штраф в розмірі від 850 до 1700 гривень, або конфіскацію предметів правопорушення.

 

Нове законодавство дає можливість особі здійснити митне оформлення товару, який перевищує неоподатковану норму переміщення через митний кордон України (винятком товарів обмежених або заборонених до переміщення). Але за порушення порядку проходження в смузі «зелений коридор» особа, яка вчинила порушення, має сплатити штраф в розмірі 1700 гривень.

 

Новації в митному законодавстві дозволяють встановити прямий зв’язок між тяжкістю (вартістю) вчиненого порушення та стягненням, та зробити невідворотним покарання – немає варіантів у видах або розмірі (100% вартості) стягнення.

 

Слід відмітити, що новому в митному законодавстві акцентовано увагу та подвоєно відповідальність за повторно вчинені приховування від митного контролю та переміщення поза митним контролем. В цих випадках розмір штрафних санкцій сягає 200% вартості предметів правопорушення.

 

Таким чином, економічний фактор спрямований не лише на покарання, а й на профілактику та запобігання вчиненню правопорушень. Зміни, що відбулись, мають сприяти вихованню громадян та суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності у дусі поваги до закону та усвідомлення невигідності протиправної поведінки.


Джерело:Чопська митниця



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.