Через заборону куріння закарпатські власники закладів втрачають до 40% доходів

 16 грудня вступив дії закон, що забороняє куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів у приміщеннях закладів ресторанного господарства, органів державної влади, місцевого самоврядування, інших державних установ, а також на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів. Саме цей день і став "чорним" в календарі для курців. Ми вирішились дізнатись у власників закладів, як даний закон вплинув на відвідуваність та доходи.

 

В розмові з нашим кореспондентом, власники реагують на даний закон по-різному. Одні бачать у цьому тільки плюс, інші категорично проти. В більшості вони погоджуються про необхідність "відпочинку без тютюнового диму", але вважають даний закон занадто жорстким: «Ми підтримуємо розумні обмеження, але в ресторанах, кафе, на дискотеках у їх власників повинно бути право вибору щодо дозволу, обмеження або заборони куріння», — каже власниця кав'ярні Олена.

 

Документ зобов’язує власників або орендарів відповідних приміщень відводити спеціальні місця для куріння, площа яких не більше 10% загальної площі будівлі чи приміщення, курилка повинна бути з витяжкою і написами про шкоду куріння. За порушення закону штраф для фізосіб залишився тим самим: 51-119 грн., а от для юросіб введені штрафи 1-10 тис. грн. як «за попільничку» в закладі громадського харчування, так і за невиділення спецмісця для куріння і необладнання їх витяжкою.

 

В більшості закладів, які ми відвідали, таких приміщень нема, і курцям доводиться стояти ззовні на морозі. Самі власники бідкаються, що створення такого приміщення "влітає в копійку" і на даний момент вони не маються такої можливості. "Мало того, що ми й так втрачаємо постійних клієнтів, а тут ще від нас вимагають спеціальні приміщення надавати. А як я його надам, якщо беру заклад в оренду, і навіть при свому бажанні немаю права щось тут перебудовувати чи добудовувати?", - скаржиться Роберт, що орендує маленький бар у спальному масиві Нового Району.

 

Згідно результатів нашого проведеного опитування серед 64 власників закладів харчування, 64,2% власників вказали, що відчули втрату кількості відвідувачів з 16 грудня. Тільки 11% опитаних заявили, що кількість відвідувачів збільшилась.

 

25% впевнено заявили, що відчули втрату доходів після введення в дію закону, 40% вважають, що втрати будуть, але ще не підраховували збитки.

 

На питання, у скільки ви оцінюєте збитки, через заборону куріння, власники назвали цифри від 20% до 40%. Найбільшу втрату зазначили бари, паби та кав'ярні. Серед власників ресторанів тільки 2 людей сказали, що відчули реальну втрату доходів та відвідувачів.

 

Звичайно, що говорити зараз про реальну картину після "чорного дня для курців" ще зарано, але виходячи з цифр, які є на сьогоднішній день, втрати будуть немаленькими. Наша редакція планує провести повторне опитування після Нового року, коли власники закладів зможуть реально змалювати картину відвідуваності та доходності своїх закладів, відвідувачі звикнуть до даної заборони.

 

"Анонс Закарпаття"



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.