На складах Чопської митниці знаходяться конфісковані товари на 4 мільйони гривень

Доля вилучених на кордоні різних товарів, що знаходяться на складах митниці і за рішеннями суду конфісковані на користь держави, постійно цікавить громадськість. Адже серед «конфіскатів» при реалізації можна придбати в досить хорошому стані чи то автівку, чи техніку, новий одяг тощо.

 

А все починається з того, що митники вилучають різноманітне майно широкого спектру використання – від медикаментів, алкоголю та продуктів харчування до транспортних засобів, промислового обладнання та будівельних матеріалів, які потрапили на територію України з порушенням митних правил.

 

Подальшу долю цих товарів визначає суд, який приймає рішення щодо його конфіскації або повернення власникам. Потім конфісковане майно передається органам Державної виконавчої служби, яка ним розпоряджається.

 

Згідно вітчизняного законодавства ДВС реалізовує конфіскати через торгівельні підприємства, визначені Міністерством юстиції на конкурсній основі. Процедура реалізації таких товарів непроста – після винесення судом постанови про конфіскацію майна в дохід держави, державний виконавець протягом трьох днів відкриває виконавче провадження. Далі виноситься постанова про призначення експерта для участі у виконавчому провадженні. На митницю направляється відповідний лист для нарахування податків та зборів, а товарознавчий експерт оцінює конфісковане майно, яке потім реалізовують на прилюдних торгах.

 

Приміром, на сайті Чопської митниці customs.uz.ua є рубрика «Розпорядження майном, що перейшло у власність держави», де висвітлюється необхідна інформація з переліком спеціалізованих торгівельних організацій, яким відділи ДВС у Закарпатської області передають для реалізації конфісковані товари, з адресами та контактними телефонами.

 

Торік на склади Чопської митниці за протоколами порушень митних правил потрапило вилученого майна на загальну суму 54,2 млн. грн., з яких 22,8 млн. грн. – конфісковано за рішеннями судових інстанцій, на 39,3 млн. грн. – повернуто власникам майна, на 30,1 млн.грн. передано Державній виконавчій службі в Закарпатській області.

 

Залишок конфіскованого майна станом на 1 січня 2013 року складав 3,3 млн.грн. (по 686 справам про порушення митних правил). Левова частка – 36% – це конфісковані транспортні засоби, 10% – продукти харчування, алкогольні та тютюнові вироби, що підлягають безоплатній передачі або знищенню, 4% – культурні цінності, медикаменти, зброя, 49 % – решта майна. Упродовж минулого року митницею перераховано до Держбюджету 100 тис.грн від реалізації майна із закінченим терміном зберігання.

 

На початку 2013 року від реалізації конфіскованого майна митницею перераховано податків і зборів на загальну суму 1,1 млн.грн.

 

За січень-лютий п.р. Чопська митниця передала ДВС у Закарпатській області конфіскованого майна на суму 2 млн.грн. Крім цього, по 326 протоколах про порушення митного законодавства надійшли постанови суду про конфіскацію майна на суму 3,2 млн.грн. Тож, залишок склав на 1 березня 2013 року майже 4 млн.грн.

 

Щороку за протоколами про порушення митних правил митники вилучають майна на мільйони гривень. Надходження від реалізації конфіскованих товарів повинні спрямовуватися в повному обсязі до державного бюджету. Однак, судове рішення про конфіскацію майна в дохід держави ще не означає, що кошти таки надійдуть до бюджету. Адже, значна частина майна підлягає знищенню, утилізації чи розукомплектуванню. Також існують законодавчо передбачені тривалі в термінах процедури визначення експертів, стадійність реалізації майна зі складним механізмом переоцінок, у результаті чого відбувається накопичення майна як на складах митниці, так і на складах торгівельних організацій. З часом таке майно втрачає привабливість, стає морально та фізично застарілим і неліквідним.

 

На сьогодні передусім в інтересах держави повноцінно і законодавчо залучати кошти від реалізації конфіскованого майна, і які мають бути «годівницею» державної скарбниці.

Джерело:Чопська митниця

 



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.