В районі вже поступово реалізується ініціатива Президента України про зменшення споживання газу та перехід на альтерантивні джерела палива.
Така робота вже проводиться в дитячих навчальних закладах. Тому директору ТОВ «Добро-Буд» було попередньо дано завдання розробити план щодо переробки системи опалення та водопостачання Іршавської районної лікарні, який Борис Качур на нараді й презентував.
Спочатку всі обговорили сучасний стан електро-, водо- та тепломережі райлікарні й суттєву економію від її переходу на інший вид обігріву. Адже встановлення модульної котельні значно знизить затрати на обігрів площі в 9 тис. кв.м. Хоча, щоб максимально зберегти тепло, потрібно здійснити повну реконструкцію опалювальної системи, замінити електропроводку й вікна, утеплити фасад та дах, що потребує значних коштів.
На нараді йшла також мова й про типи котлів: в кожного є свої «плюси» й «мінуси». Електрокотел більш екологічний, але поетапне підвищення цін в Україні зводить нанівець бажаний результат. Як варіант – встановлення трьохтарифного лічильника. Твердопаливні котли більш надійні, зручні й прості в експлуатації, та згоряння вугілля може дати багато копоті й диму. Дрова більш доступний вид палива для нашого регіону.
Також, для постійної наявності води у відділеннях, запропоновано встановити великі ємності чи резервуари для її запасу, з яких насосом вона подаватиметься за потребою. Для економічного використання гарячої води потрібні електронагрівачі (бойлери), хоча б 27 для початку. Вартість проекту оцінується близько в один млн. гривень.
Даний проект потрібно чим скоріше втілити в життя, адже його впровадження дасть економію до 50% фінансових витрат та значно покращить умови надання медичних послуг
Джерело:Іршавська РДА