128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада відкриває власний інтернет-сайт, створення якого було анонсоване в кінці минулого місяця, через чотири дні після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Створення сайту викликане не тільки необхідністю ширшого інформування аудиторії про війну України проти Росії, але й особливостями Фейсбуку, деякі з яких намагаються використати вороги.
Впродовж останнього місяця маса дописів на сторінці 128 бригади була заблокована й видалена адміністрацією Фейсбуку через чисельні скарги російських ботоферм.
Деякі дописи вдалося поновити шляхом апеляційних звернень, однак більшість залишається поза доступом для читачів.
На жаль, блокування дописів адміністрацією соцмережі здійснюється в автоматичному режимі як реакція на скарги ботоферм, той факт, що 128 бригада, як і інші підрозділи Збройних Сил України, протистоїть російському агресору, котрий вторгся в суверенну країну, вбиває мирних мешканців і нищить цивільну інфраструктуру, не береться до уваги.
Через скарги російських ботоферм навіть нейтральні пости про бійців бригади, що публікуються під рубрикою «128 бригада в обличчях», Фейсбук відносить до дописів, що містять «мову ворожнечі». І попереджує, що через кілька аналогічних «порушень» сторінка 128 бригади буде повністю заблокована адміністрацією.
Інтернет-сайт 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади практично з нуля створив мобілізований офіцер бригади, котрий у мирний час працював у сфері ІТ-технологій.
Теперішня версія сайту з часом буде вдосконалюватися шляхом додавання нових функцій і посилення захисту (немає жодних сумнівів, що сайт бригади зазнаватиме DDoS-атак із боку ворога).
Однак уже зараз новинами із сайту можна ділитися через соцмережі Facebook і Twitter, і 128 бригада буде вдячна за поширення її дописів для максимальної аудиторії читачів не тільки в Україні, але й за її межами.
Крім класичної комп’ютерної працює також мобільна версія сайту, призначена для смартфонів чи планшетів.
Фейсбук-сторінка бригади функціонуватиме й далі в паралельному режимі. Крім того, за 128 бригадою можна слідкувати через Фейсбук-сторінку пресофіцера бригади Ярослава Галаса. Однак через згадуване вище регулярне блокування дописів адміністрацією Фейсбуку найповніша інформація про легендарний «Закарпатський легіон» публікуватиметься на інтернет-сайті
https://www.128brigade.com/
Підписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook