На Закарпатті ІТ-кластер запускає проєкт "Дрони Закарпаття"

  • 05.07.2024, 11:54,
  • ІТ
  • 0
Проєкт «Дрони Закарпаття» має на меті навчити усіх охочих управляти безпілотними літальними апаратами (БпЛА), а за кошти, виручені від навчання виготовлятимуть дрони для військових потреб. Проєкт реалізується ІТ-кластером Закарпаття спільно з Національною гвардією України.
Він об'єднує провідних фахівців не лише для навчання управління БпЛА, а й для створення дронів, які здатні виконувати широкий спектр завдань для наших ЗСУ. 
Проєкт «Дрони Закарпаття» це:
Навчання управлінню БпЛА: надання професійної підготовки для всіх охочих, що дозволить їм ефективно використовувати дрони. Усі, хто пройде курс вивчать теорію та основи керування БпЛА, практичне відпрацювання з міні-дронами у закритому приміщенні та практичне відпрацювання з FPV на відкритій місцевості тощо.
Інноваційні технології: використання передових технологій та матеріалів для забезпечення надійності та ефективності дронів.
Фінансування виготовлення дронів для військових: кошти, отримані від навчання, будуть спрямовані на виробництво дронів для потреб військових.
Співпраця з Національною гвардією України: проєкт здійснюється у тісній співпраці з Національною гвардією України, що забезпечує відповідність сучасним вимогам безпеки та підвищує ефективність реалізації проєкту.
«Ми прагнемо аби до проєкту долучилося якомога більше людей. Опанувати нове уміння зможуть всі охочі серед цивільного населення. Відтак, ви навчитеся керувати БпЛА за донат, а ми спрямуємо кошти на виготовлення дронів для наших військових. Віримо, що цінність, яку ми заклали в цю ідею обов’язково принесе користь для підтримки наших Захисників і Захисниць» — зазначає голова правління ІТ-кластера Закарпаття Станіслав Шикалов.
Стати учасником і пройти навчання можна заповнивши заявку за посиланням.
Для реалізації проєкту Національною гвардія та ІТ-кластер Закарпаття підписали Меморандум про співпрацю. Гвардійці підтримують центр підготовки операторів дронів методологічно і технічно. Зі свого боку ІТ-кластер забезпечує центр необхідним комп’ютерним обладнанням і симуляторами безпілотних літальних апаратів.
«Повномасштабна війна показала, що безпілотні системи мають величезне значення на полі бою. Дрони не лише значно допомагають здійснювати розвідку, але і успішно знищують техніку і живу силу противника. Тому професія операторів БпЛА необхідна. Впевнений, що завдяки нашим спільним зусиллям ми зможемо підготувати багато фахівців цієї справи. Поєднаємо досвід і професіоналізм наших інструкторів, чинних військовослужбовців і можливості ІТ-кластеру Закарпаття. Разом переможемо!» – каже командир Закарпатського підрозділу Національної гвардії України полковник Сергій Лук’янчиков.
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар