ІК
Протягом останніх трьох тижнів горіли авта трьох посадовців у Закарпатській області: проректора-депутата, чиновника Ужгородської міської ради та судді районного суду. Стосовно останнього – на місці пригоди знайдено докази умисного підпалу автомобіля. Та винних у жодному із восьми автопідпалів, які сталися у області від початку року, ще не знайшли.
Про це повідомили журналісти телеканалу ZIK.
Підпали автівок посадовців у Закарпатті тривають уже третій рік. Минулого тижня обласна прокуратура звітувала: лише цьогоріч у Закарпатті зафіксовано 8 умисних автопідпалів.
Останній стався 15 травня – уночі невідомі підпалили «Шкоду Октавію», що належить судді Великоберезнянського суду Євгену Животову. Вогонь понищив і припарковану поруч машину ужгородського підприємця.
Ще на початку травня авто, на якому їздив Директор департаменту міського господарства Олексій Касперов, спалили просто на подвір’ї Ужгородської мерії, яке сусідить із управлінням СБУ.
«Я не розумію зухвалість цього випадку, – говорить Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов. – Я вважаю, що діяв професіонал, який колись був пов’язаний із людьми у формі. Те, що відбувається, виходить за будь-які межі».
Хроніка цьогорічних закарпатських підпалів нагадує військові зведення:
24 січня – спроба спалити «БМВ» ужгородського підприємця.
13 лютого – під Ужгородом горіло авто начальника місцевої прикордонної застави.
22 лютого – у Мукачеві згорів позашляховик родини начальника «антинаркотичного» відділу Ужгородського міського управління міліції.
14 березня – один з мукачівських підприємців втратив у вогні «Мерседес».
У ніч на 22 квітня в Ужгороді зайнявся Фольксваген адвоката Петра Немеша. Юрист пов’язує випадок із професійною діяльністю.
28 квітня в обласному центрі дощенту згорів «Мерседес» депутата облради та проректора Ужгородського національного університету Юрія Перести.
Це – не мода, а замовлення та тотальна безкарність – вважає журналіст і депутат Ужгородської міської влади Віктор Щадей. Його авто спалили одним із перших – ще у січні 2006 року.
«Це перетворилося на один зі способів з’ясування стосунків. Між бізнесом, криміналом, чиновниками, міліцією, – говорить Віктор Щадей. – Кожен випадок треба розглядати окремо: хто правий, а хто ні. Важливе одне – це недопустимо».
Як пояснила речник прокурора Закарпатської області Вікторія Роман, зараз розслідуються всі вісім цьогорічних випадків підпалів автомобілів, триває досудове розслідування.