Як було зазначено на нараді, у цьому році правоохоронцям вдалося знизити ріст злочинності на 11,8%. Рівень злочинності на 10 тисяч населення складає 28.3%, що є одним із найменших показників по державі після Івано-Франківської та Тернопільської областей.
Нижче середньообласного, рівень злочинності у Виноградівському, Рахівському, Іршавському і Тячівському районах.
Майже на 43 % відбулося зменшення зареєстрованих злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості. Вдалося стабілізувати рівень злочинів проти власності. Зменшилось також число крадіжок та вимагань. На 17.5% менше виявлено злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів. Завдяки організаційним заходам більше викрито злочинів, вчинених у бюджетній сфері, банківській системі та у сфері лісового господарства. Трохи зменшилося число злочинів, вчинених у стані алкогольного сп’яніння.
Втім є і проблемні моменти, які правоохоронці обговорили на нараді. Так,
не дивлячись на те, що рішенням обласної ради затверджено „Комплексну програму профілактики злочинності на території Закарпатської області на 2011-2015 роки”, кошти з обласного бюджету на її виконання не виділялися.
Значна кількість проведених заходів та внесених документів реагування не стабілізували невпинний ріст окремих категорій злочинів.
Вище середньогообласного рівень злочинності в Ужгороді, в Ужгородському районі, в Мукачеві, Берегівському районі та Свалявському районах.
Трохи більше ніж торік скоєно злочинів проти життя та здоров’я, в тому числі умисних вбивств, умисних тяжких тілесних ушкоджень, грабежів і розбоїв. На 12.5% більше скоєно особливо тяжких злочинів (з 96 до 108). Спостерігається збільшення злочинів щодо пошкодження майна на території області. Найбільший ріст таких злочинів зареєстровано в місті Мукачево (+400%). Зросла кількість вчинених ДТП зі смертельними наслідками з 24 до 32 і нерозкритими залишаються 9 злочинів цієї категорії.
Через відсутність належної профілактичної діяльності служб у справах дітей та кримінальної міліції на 10,7 % збільшилась кількість злочинів, вчинених неповнолітніми.
Суттєво збільшилась на території області кількість злочинів щодо вчинення насильства в сім`ї (+64,7%).
З числа зареєстрованих у першому півріччі злочинів нерозкритими залишились 1143, відсоток розкриття злочинів в цілому по області склав 58%, що більше загальнодержавного показника. Разом з тим, на низькому рівні продовжує залишатися стан розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів.
Низьким є також показник з розкриття злочинів минулих років. Загалом із 18284 нерозкритих злочинів минулих років, розкрито 295 ( на 6 менше ніж в минулому році ), при цьому 454 знято з обліку (409) за строками давності.
Щодо слідства в органах прокуратури, то впродовж І півріччя цього року в провадженні перебувало 256 кримінальних справ, з яких 125 закінчено розслідуванням. За результатами розслідування 117 кримінальних справ направлено до суду з обвинувальним висновком, 8 - для звільнення від кримінальної відповідальності за нереабілітуючими підставами. Протягом указаного періоду органами прокуратури області до суду з обвинувальним висновком надіслано 23 кримінальні справи про злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини, з яких 14 - щодо невиплати заробітної плати, 5 - за фактами привласнення, розтрати майна чи заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, 30 справ - про зловживання владою та перевищення службових повноважень, 29 - про службову недбалість, 13 - про хабарництво, по 4 - проти авторитету органів державної влади і місцевого самоврядування та проти безпеки виробництва, 2 справи - про злочини проти правосуддя, 1 - про легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом.
На нараді наголошено на тому, що стан протидії злочинності в області у 2012 році не в повній мірі відповідає необхідним вимогам і потребує узгоджених заходів. Зокрема слід покращити діяльність правоохоронців щодо виявлення злочинів, насамперед у сфері економіки, розкриття насильницьких злочинів проти життя та здоров’я, забезпечення відшкодування збитків у розслідуваних кримінальних справах, покращити роботу спецпідрозділів, які борються з організованою злочинністю. Загалом на нараді дана оцінка роботі всіх правоохоронних органів щодо стану боротьби зі злочинністю та вирішено розробити дієві заходи щодо протидії цьому негативному явищу.