Прокуратура розслідує факти зловживання посадовців Ужгородської міської ради

Прокуратурою міста Ужгорода внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань України та розпочато досудове розслідування за фактами зловживання владою та службовим становищем, а також службового підроблення посадовцями Ужгородської міської ради (ч.2. ст. 364 та ч.2. ст. 366 КК України), внаслідок дій яких кафе на території ЗОШ №1 знаходиться у приватній власності підприємця незаконно.

 

Як поінформувала ювенальний прокурор прокуратури міста Ужгорода Ірина Клименко, - прокуратурою міста Ужгорода під час проведення перевірки в порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів у сфері дотримання вимог законодавства про освіту, виявлено ряд порушень законодавства у діях службових осіб Ужгородської міської ради.

Зокрема, встановлено, що у березні 2006 році між ЗОШ №1 ім. Т.Шевченка та приватним підприємцем було укладено договір на співпрацю та експлуатацію внутрішнього бокового дворика будівлі школи під кафе з терасою. Трохи згодом, між школою та згаданим підприємцем було укладено договір оренди, відповідно до якого школа передала нежитлове приміщення за адресою наб. Незалежності, 4 в строкове платне користування для торгівлі дитячим харчуванням.

Відтак, виконавчий комітет Ужгородської міської ради, своїм рішенням «Про проведення реконструкцій та добудов» від 10.03.2006 надав дозвіл школі на переобладнання внутрішнього дворика під кафе. Разом з тим, рішенням господарського суду Закарпатської області визнано право власності приватного підприємця на нежитлове приміщення площею понад 35 кв.м прибудованого до триповерхової будівлі ЗОШ №1. Проте Постановою Вищого господарського суду це рішення скасоване.

«Не зважаючи на це, приватний підприємець зареєстрував право власності на дитяче кафе після переобладнання внутрішнього дворика в КП БТІ міста Ужгорода. Так, прокурорською перевіркою встановлено, що посадовці Ужгородської міської ради у липні 2009 року видали приватному підприємцю підроблене свідоцтво про відповідність збудованого об’єкта проектній документації та будівельним нормам», - зазначила Ірина Клименко.

«Окрім того, прокуратурою Ужгорода встановлено, що службові особи міської ради діяли у змові з працівниками Інспекції державного архітектурно – будівельного контролю в Ужгороді задля незаконного заволодіння вказаної будівлі підприємцем, чим порушили Закон України «Про планування і забудову територій»- продовжує прокурор.

В подальшому, посадовці міської ради зареєстрували право власності внутрішнього бокового дворика за цим підприємцем. Тобто, завдали шкоди інтересам територіальної громади Ужгорода. «Відповідно, дії, вчинені представниками міської ради та Інспекції державного архітектурно – будівельного контролю в Ужгороді містять ознаки злочину, передбаченого ч.2 ст. 364 та ч.2 ст.366 КК України»- пояснила прокурор.

Довідка:

ч.2 с. 364 КК України - зловживання владою або службовим становищем карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною

діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від п''ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

ч.2 ст.366 КК України- службове підроблення - складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від двох до п''яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п''ятдесяти до семисот п''ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Прес-служба прокуратури міста Ужгорода

 



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.