16 листопада 2012 року генерал Варцаба призначений начальником УМВС в Закарпатській області. 16 листопада 2012 року генерал Русин призначений начальником УМВС у Вінницькій області. 16 листопада 2012 року (час не встановлений) був вбитий Олексій Різак. А ще 16 листопада був останній день висунення кандидатів в ректори УжНУ. Та про це окремо...
16 листопада 2012 року керівник ЦГВЗ УМВС в Закарпатській області у вечірньому випуску ТСН повідомила, що загинув Олексій Різак і припустила, що однією з версій є самогубство. Зверніть увагу, що всупереч інструкціям і традиціям прес-служби УМВС повідомлення про цей злочин було розміщено на сайті УМВС тільки 26.11.12р. Випуск ТСН дав старт потужній кількаденній дезінформаційній компанії в сотнях ЗМІ і нав’язувалася тільки одна версія самогубства. Зверніть увагу, що на офіційному сайті навіть не вказано прізвище загиблого.
Але згідно цього ж сайту біля 20.30 год. до чергової частини Ужгородського міськвідділу міліції надійшло повідомлення про те, що біля багатоповерхівки на пр.Свободи виявлено труп чоловіка років 25-30. На місце пригоди прибула слідчо-оперативна група міліції. Особу загиблого було встановлено.
САЙТ УМВС України в Закарпатській області
26.11.12 ПО СПРАВІ ТРАГІЧНО ЗАГИБЛОГО В УЖГОРОДІ ЮНАКА ПРОВОДИТЬСЯ ДОСУДОВЕ РОЗСЛІДУВАННЯ
Трагедія, яка сталася 16 листопада в Ужгороді, викликала неабиякий резонанс. Нагадаємо, що біля 20.30 год. до чергової частини Ужгородського міськвідділу міліції надійшло повідомлення про те, що біля багатоповерхівки на пр.Свободи виявлено труп чоловіка років 25-30. На місце пригоди прибула слідчо-оперативна група міліції. Особу загиблого було встановлено.
Як повідомив т.в.о. першого заступника начальника УМВС України в Закарпатській області - начальник слідчого управління УМВС України в Закарпатській області Сергій Россоха, з метою всебічного, повного та неупередженого дослідження всіх обставин події, відомості про вчинене кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань та кваліфіковано за ч.1. ст.120 Кримінального кодексу України (доведення до самогубства).
На даний час проводиться досудове розслідування, в ході якого висунуто та розглядається декілька версій трагедії.
http://www.zak-umvs.gov.ua/archive/arhive62.htm
Що ж ми маємо, прочитавши коментар газеті «Дзеркало тижня» лікаря швидкої допомоги Василя Сембера?
Как рассказал ZN.UA главный врач Станции "Скорой медпомощи" Ужгорода Степан Чулак, сообщение о парне около 16-этажки поступило в 19:26. Через две минуты туда выехала бригада, прибывшая на место в 19:35. Выезжал на пр. Свободы врач скорой помощи Василий Сембер, рассказавший ZN.UA о своих действиях:
— Когда мы приехали, милиции еще не было. Я сразу подошел к телу, лежавшему на 3-й ступеньке возле входа без признаков жизни. Это был парень лет 24—25, аккуратно одетый (я уже потом узнал, кто он). Возле входа в дом стояли 7—8 человек, большинство женщин. А из офиса службы доставки вышел парень и сказал: "Я уже смотрел — труп". Спрашиваю, что случилось. Он и женщины объяснили, что выбежали на сильный шум. Удар был такой, словно обвалился балкон. Я проверил — пульса нет, на сонной артерии — тоже нет. Мне была доступна для обзора правая половина лица и глаз, поэтому я не переворачивал тело, а посмотрел так. Зрачок широкий и уже ни на что не реагировал. Крови на парне не было, только две кровавые полоски возле головы, которые могли вытечь при ударе из носа или рта. Никаких признаков жизни — остановка дыхания, сердца, отсутствие пульса. Поэтому я официально констатировал смерть.
Водитель развернул "скорую", чтобы забрать тело, но я остановил его. Поскольку смерть наступила не естественным путем, по инструкции мы должны вызвать следственно-оперативную группу милиции. Я позвонил на "102" — один раз сорвало, второй. Тогда связался с нашим диспетчером и попросил его вызвать милицию.
Через минуты три подошли два милиционера, которым я объяснил, что здесь труп, и тоже попросил вызвать следственную бригаду. Один из них начал набирать номер, а другой поднялся в дом осмотреть этажи. Минут через 10—15 подъехала следственно-оперативная группа. После этого мы уехали, а тело забрала 6-я бригада.
Що в 19.35 він уже практично оглядав тіло Олексія Різака, через диспетчера визвав міліцію. За його словами слідчо-оперативна група почала працювати близько 19.50. Ніхто з родичів на пізнання тіла не викликається, про смерть Олексія Різака ніхто з рідних не ставиться. НЕЗРОЗУМІЛО, що це за група була і що вона робила з тілом Олексія, якщо УМВС повідомляє, що сигнал про смерть Олексія Різака прийшов в 20.30. Коли і чи був хтось на огляді тіла з прокуратури?
Читаємо далі...
Когда материал уже готовился в печать, журналисту ZN.UA удалось пообщаться по телефону с Аней — девушкой, с которой Алексей провел 16 ноября.
— Как вы узнали о смерти Алексея?
— Мне позвонили по телефону приблизительно в 20:30, сказали, что милиция, а в 20:40 милиционеры были уже у нас дома. Я еще удивилась, что они так быстро узнали, где я живу.
Виявляється, що міліція (друга міліція?) , отримавши сигнал про смерть Олексія Різака о 20.30 їде на вулицю Загорську до Ганни Рішко!!! Вона газеті «Дзеркало тижня сама про це говорить. Виникає питання: може труп все-таки виявлено в районі вулиці Загорської , чи станом на 20.30 хтось уже пробує малювати картину самогубства і для цього на адресу дівчини поїхало більше десятка міліціонерів? Оце швидкість роботи слідчих. Але і це ще далеко не все.
Була ще і третя міліція, яка в 20.30 виїхала до шістнадцяти поверхівки на чолі з заступником начальника УМВС в Закарпатській області Вучканом. Саме ця група викликає родичів (але не батьків) Олексія, які, приїхавши на місце не бачать ні тіла, ні ніяких слідів від трагедії.
Може тому ми до цих пір і не знаємо часу смерті Олексія Різака, а може і місця, зважаючи, що було «три міліції», і яка з них діяла офіційно, а які пробували приховати злочин? Це тільки вступ до журналістського розслідування щодо роботи міліції 16 листопада 2012року. А може і прокуратура зацікавиться?
Світогляд