8 серпня 2023 року Ужгородський міськрайонний суд визнав винною 25-річну уродженку та мешканку міста Свалява у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 286 КК України(Порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження) та призначив їй покарання у вигляді позбавлення волі строком на чотири роки без позбавлення права керувати транспортними засобами (Згідно з практикою позбавлення права керувати ТЗ суд не в праві призначити як додаткове покарання особі, яка не має права керувати транспортними засобами). Про це інформує Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області.
Крім цього суд стягнув з обвинуваченої на користь потерпілих матеріальну й моральну шкоду, заявлену ними.
ДТП трапилось 15 червня 2019 року. Обвинувачена, 1998 року народження, раніше не судима, керуючи автомобілем марки «Porsсhe» моделі «Cayenne», рухаючись по вулиці Слов’янська Набережна в місті Ужгород, порушуючи вимоги п.п. 1.2.; 1.3.; 1.10. 2.1. а), б); 2.3. «б»; 10.1. 11.3. та 12.1. 12.4 Правил дорожнього руху України, не маючи при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії та реєстраційних документів на транспортний засіб, допустила зіткнення з автомобілем марки «Ford» моделі «Focus» під керуванням потерпілого, який у той час рухався по зустрічній смузі руху.
Внаслідок ДТП водій автомобіля марки «Ford», 1989 року народження отримав важкі тілесні ушкодження та був доправлений в реанімаційне відділення місцевої лікарні.
Допитана у судовому засіданні обвинувачена вказала, що свою вину у вчиненні інкримінованого їй кримінального правопорушення при обставинах, викладених в обвинувальному акті, визнає повністю, щиро кається у вчиненому. Просила суд дослідити всі докази сторони обвинувачення. Заявлені потерпілими, водієм автомобіля «Ford» та його дружиною, цивільні позови визнала частково. Заявлений власником автомобіля «Porshe» цивільний позов не визнала, пояснивши, що власник автомобіля сам надав їй ключі і йому було відомо, що вона не отримувала посвідчення водія на право керування транспортним засобом.
Суд дійшов висновку, що незважаючи на процесуальну позицію обвинуваченої, вина у вчиненні кримінального правопорушення за встановлених судом обставин підтверджується сукупністю досліджених у судовому засіданні доказів.
Наголошуємо, що наразі вирок суду першої інстанції не набув законної сили, оскільки може бути оскаржений до Закарпатського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.
Підписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook