Прокуратура в суді оскаржила рішення про ліквідацію обласної клінічної стоматологічної поліклініки в Ужгороді та наполягає на її збереженні


Закарпатська обласна прокуратура звернулася до суду через протиправні дії обласної ради, унаслідок яких ліквідовано Закарпатську обласну клінічну стоматологічну поліклініку.

Йдеться про медзаклад, розташований в історичному ареалі Ужгорода, на набережній Незалежності. Будівля стоматполіклініки є складовою пам’ятки містобудування та входить до списку об’єктів архітектурного комплексу «Малий Галагов», що може поповнити список Світової спадщини ЮНЕСКО.

У березні цього року орган місцевого самоврядування прийняв рішення про ліквідацію цього комунального некомерційного підприємства. При цьому знехтував положеннями ст. 49 Конституції України, ст. 16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я», якими заборонено скорочувати існуючу мережу закладів охорони здоров’я.

Прокурори заявили позовну заяву, у якій наполягають на визнанні цих рішень протиправними та їх скасуванні.

Водночас задля збереження об’єкту як пам’ятки культурної спадщини до суду з позовом звернулася і Ужгородська окружна прокуратура. Вона ініціює процес внесення будівлі до Переліку об’єктів культурної спадщини з метою її державного обліку та набуття нею правового статусу щойно виявленого об’єкта культурної спадщини.

Згідно з нормами законодавства, відповідні звернення та пропозиції до Закарпатської ОВА мала б подати Ужгородська міська рада. Однак через її бездіяльність прокуратура вимагатиме виконання обов’язків зі збереження пам’ятки в судовому порядку.

Закарпатський окружний адміністративний суд вже відкрив провадження у справах і призначив їх до розгляду.

 

Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар