У Перечині товариство відшкодує 14,7 млн грн за забруднення ґрунтів – суд задовольнив позов екологічної прокуратури
- 15.05.2025, 13:55,
- Кримінал
- 0

За позовом Спеціалізованої екологічної прокуратури Закарпатської обласної прокуратури суд прийняв рішення стягнути з товариства у Перечині
14,7 млн грн. Це – збитки, завдані порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища.
Позовну заяву на захист інтересів держави прокуратура подала за результатами опрацювання матеріалів кримінального провадження, у якому службову особу обвинувачували у забрудненні або псуванні земель і службовій недбалості
(ч. 1 ст. 239, ч. 2 ст. 367 КК України).Шкода, про яку йдеться, завдана довкіллю внаслідок забруднення фенолами ґрунтів на земельній ділянці, яка перебуває у користуванні цього товариства. Площа її становить понад 4,6 га. Факт забруднення підтвердили і висновки експертних досліджень.
Варто зауважити, що фенол і його похідні є високотоксичними, мають канцерогенну дію та згубно впливають на флору і фауну.
Господарський суд Закарпатської області позовну заяву прокуратури задовольнив у повному обсязі. Набрання рішенням законної сили очікується.
Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури
Підписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг:

- 0