Ліки за «золотою» ціною: в Ужгороді посадовиця лікарні погоріла на мільйонних махінаціях
- 23.04.2026, 14:39,
- Кримінал
- 0

Слідчі Ужгородського районного управління поліції за оперативного супроводу співробітників Управління СБУ в Закарпатській області викрили протиправну схему розтрати бюджетних коштів у комунальному медичному закладі.
У ході досудового розслідування правоохоронці з’ясували, що до злочину причетна 53-річна посадовиця одного з відділів комунального некомерційного підприємства «Ужгородська міська багатопрофільна клінічна лікарня» Ужгородської міської ради. Жінка за сумісництвом виконувала обов’язки уповноваженої особи з публічних закупівель медзакладу.
Правоохоронці встановили, що фігурантка не здійснила належного моніторингу ринку та фактично орієнтувалася на пропозицію лише одного учасника процедури закупівлі. Надалі, зловживаючи службовим становищем, жінка підготувала тендерну документацію із технічними та якісними характеристиками, які надавали перевагу продукції обраного підприємства.
Таким чином посадовиця організувала закупівлю медичних виробів за завищеними цінами. Внаслідок таких дій бюджету територіальної громади завдано збитків на суму понад 468 тисяч гривень.
На підставі зібраних доказів слідчі поліції повідомили фігурантці про підозру за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України, тобто зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.
Крім того, у межах кримінального провадження судом на підозрювану покладено процесуальні обов’язки, зокрема щодо відшкодування завданих збитків.
Досудове розслідування триває. Процесуальне керівництво у справі здійснює Ужгородська окружна прокуратура.
Підписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг:

- 0