З метою попередження та припинення правопорушень, пов’язаних з незаконним збиранням, перевезенням та реалізацією рідкісних рослин та з метою попередження та припинення несанкціонованої торгівлі рідкісними видами ранньоквітучих, ендемічних, реліктових та занесених до Червоної книги України рослин, на території Свалявського та Воловецького районів розпочато операцію «Первоцвіт», яка триватиме до кінця травня.
Оперативну роботу в місцях зростання та продажу первоцвітів проводять працівники міліції спільно з представниками Державної екологічної інспекції із залученням працівників органів місцевого самоврядування, громадських організацій та засобів масової інформації.
В ході операції будуть здійснені рейдові перевірки по боротьбі з несанкціонованим збором і торгівлею рідкісними видами ранньоквітучих, ендемічних, реліктових та занесених до Червоної книги України рослин.
Збирати та продавати такі рослини суворо заборонено. Відповідальність за такі дії передбачена Кодексом України “Про адміністративні правопорушення”: ст. 88-1 (порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, які занесені до Червоної книги України) - тягне за собою накладення штрафу від 9 до 24 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 153 до 408 грн.) та ст.90 (порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України), - тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 - 510 грн.) з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 - 850 грн.) з конфіскацією незаконно добутого.).
Громадян, які незаконно будуть збирати та реалізовувати первоцвіти, виявлятимуть і притягуватимуть до відповідальності, адже дозволи на збирання рослин, занесених до Червоної книги України, для розмноження і розведення у штучно створених умовах, видаються Мінекоресурсів України лише науковим закладам та іншим установам, завдання яких пов’язані із виконанням наукових робіт з рідкісними видами рослин. Це означає, що твердження продавців про те, що квіти ними вирощені у парнику, теплиці чи на власному подвір’ї, не звільняють громадян від відповідальності.
Шановні краяни, давайте не будемо байдужими та проявимо екологічну свідомість – не зриваймо, не продаваймо і не купуймо перших весняних квітів заради збереження їх краси для майбутніх поколінь.
Вікторія Кіяк
Свалявський РВ УМВС