Утім, втішила довірливу жертву незнайомка, «порчу» ще можна зняти, та потрібні гроші…
Про «цілительку» на ім′я Ізабелла (принаймні, так вона себе називала) потерпіла дізналася від своєї знайомої. Оскільки в їхній родині останнім часом справді виникали проблеми, довірлива жінка вирішила звернутися за допомогою до згаданої Ізабелли.
Першу зустріч та призначила в одному з мукачівських кафе. Заговоривши жертві зуби й провівши певні маніпуляції (не виключено, що із застосуванням гіпнозу), шахрайка видурила за перший «сеанс» гроші в сумі 800 гривень… Далі були нові зустрічі й, відповідно, нові гроші…
На початку квітня «цілителька» приїхала до жертви додому в одне з сіл Мукачівського району. Сказала, що порчу пороблено на гроші, тому потрібна вся сума, яка є в хаті. Господиня назбирала 15000 гривень. Шахрайка поклала їх у конверт, затягнула його скотчем і стала проводити над ним якийсь загадковий ритуал. При цьому непомітно підмінила конверт на порожній, який тримала в кишені…
За новий сеанс «цілителька» взяла тисячу гривень, а конверт (ясна річ, уже без грошей) віддала господині, сказавши до завтра його не відкривати. На цьому вони розпрощалися, домовившись ще зустрітися.
Відкривши наступного дня конверт й не виявивши в ньому грошей, жертва зателефонувала «цілительці». Та спершу щось пробувала пояснювати, але коли потерпіла стала їй набридати дзвінками, телефон просто перестав відповідати…
Зрозумівши, що її банально ошукали, потерпіла звернулася за допомогою в Мукачівський міськвідділ міліції. Після підрахунків з′ясувалося, що загалом довірливу мукачівку здурили аж на 18000 гривень.
За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ст.190 ч.1 Кримінального кодексу України (Шахрайство). За скоєння даного шахрайства міліція розшукує жінку на зріст близько 170 см., яка називалася Ізабеллою, середньої тілобудови, обличчя смагляве, очі карі, волосся темне фарбоване. Була одягнена в темну шкіряну куртку та джинсову спідницю.
Водночас правоохоронці вкотре звертаються до громадян із проханням бути уважними, аби не стати жертвою пройдисвітів. Не заговорюйте на вулиці з незнайомими людьми, яку б тему розмови вони не заводили. Пам′ятайте, що шахраї часто володіють даром гіпнозу, тож їм достатньо лише розпочати розмову, як жертва і не зчується, коли віддасть незнайомцю все цінне, що має…
Якщо до вас звернулися на вулиці чи за місцем проживання сумнівні особи з пропозицією погадати або «зняти порчу», негайно повідомляйте про них за телефоном 102, або в найближче відділення міліції. Чим швидше надійде ваша інформація, тим більше шансів у правоохоронців викрити пройдисвітів. Адже як свідчить досвід, зазвичай такі шахрайства скоюють іногородні особи, які відразу ж після цього покидають населений пункт, в якому скоїли злочин.
СЗГ УМВС України в Закарпатській області