На Закарпатті ще одна церква претендує на список ЮНЕСКО(ФОТО)

Однакперед тим кожен об’єкт відвідають інспектори ЮНЕСКО. Попередньо планувалося, що вони приїдуть у травні – на початку червня, однак через Євро-2012 це, скоріш за все, станеться у вересні. До інспектування готується і храм  Святого Архангела Михаїла в Ужку Великоберезнянського району.

 

Поки чекають інспекторів, сюди вже навідалася робоча комісія з підготовки об’єктів за участі директора історико-архівного заповідника м. Жовква Володимира Герича, завідуючого кафедрою реставрації архітектурних комплексів «Львівської політехніки» Миколи Бевза, заступника директора Національного дослідного інституту охорони пам’яток Мінкультури України  Миколи Гайди, заступника начальника управління охорони культурної спадщини Львівської ОДА Андрія Левина, завідуючого відділом історично-дослідного інституту України Василя Слободяна та начальника управління культури Закарпатскої ОДА Юрія Глеби, представниками Мінкультури республіки Польща, першого заступника головиВеликоберезнянської РДА Михайла Кіндрата, сільського голови Ужка Михайла Лешка, представників церковної двадцятки, які обстежили станУжоцького храму і вже склали список робіт, які необхідно встигнути зробити до інспектування ЮНЕСКО. Про це розповіли у Великоберезнянській РДА.

Найперше споруду слід звільнити від пластику. Ним прихожани зсередини оббили стіни та ще й прикрасили їх яскравими штучними квітами.Вважають, що зробили гарний інтер’єр, і що їм тепер у церкві затишніше та комфортніше. Фахівці на це мають іншу думку.

 

Щодо зовнішнього стану пам»ятки сакрального мистецтва, то перевірять систему грозозахисту, згодом оброблять дерев’яні конструкції зрубу і ґонтового покриття даху антисептиками і антипіренами. Оскільки експерти ЮНЕСКО велику увагу приділяють інфраструктурі довколо неї, то біля церкви збираються облаштувати традиційну дерев’яну огорожу, хвіртки, впорядкувати озеленення та відновити мощення кам’яними плитами, вигляд яких зберігся ще на старих листівках із зображенням храму. Не залишать поза увагою і класичну верховинську дзвіницю 1927 року, яка теж нині не в найкращому стані - стіни та дах обшиті бляхою. ЇЇ демонтують. Доведеться також облаштувати під’їзні шляхи, встановити інформаційні знаки, впорядкувати територію біля об’єкта. Лише після цього є реальний шанс для унікальної церкви потрапити до списку ЮНЕСКО і зберегтицю давню архітектурну пам’ятку району.

 


Джерело:chas-z.com.ua

рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.