Презентація книги Романа Пилипа «Художня вишивка українців Закарпаття ХІХ – першої половини ХХ ст.» (ФОТО)

У середу 30 жовтня у приміщенні великого залу Берегівської районної ради за підтримки Берегівської райдержадміністрації методичним центром відділу культури для працівників клубних установ району була проведена презентація книги Романа Пилипа «Художня вишивка українців Закарпаття ХІХ – першої половини ХХ ст.».

 

На захід були запрошені працівники бібліотечної системи району, а також майстриня-вишивальниця із с. Гуняди Берегівського району Тетяна Вовчок. Сцену прикрашали рушники та сорочки із Закарпатською вишивкою, які представили майстрині із сіл Данилівка, Яноші , Гуняди, зокрема запрошена Тетяна Вовчок.

 

Презентація була урочисто відкрита віршем Світлани Українки «Про рушник», який натхненно виконала завідувач клубу с. Свобода Інна Мізун, одягнена у автентичну сорочку.

 

В свою чергу методист МЦ РВКіТ Ольга Сакалош, одягнена у національний стрій розповіла про автора, та його чудову монографію, зробила короткий екскурс у історію народного одягу та вишивки. Особливу увагу звернула на чудові ілюстрації, фактичний матеріал, опрацьовану літературу. Не оминула увагою і вельми цікавий словник народних назв вишивки та складових одягу українців Закарпаття, який зібрав автор.

 

Присутні мали змогу переглянути відеоряд фотографій селян минулого століття у народному вбранні та зразки автентичних вишивок.

 

Захід було завершено виступом ансамблю «Квасівчанка» (Будинок культури с. Квасово), який виконав віночок закарпарпатських народних пісень.

 

Переклад на угорську мову здійснювала Єва Варга, директор Берегівської централізованої районної бібліотечної системи, яка звернулася до методичного центру із проханням, направити клопотання в управління культури ОДА, щодо поповнення бібліотечного фонду кількома екземплярами такого цінного видання.

Про це "Анонс Закарпаття" повідомили в Берегівській РДА



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.