За даними статистики, туберкульоз в Україні є найпоширенішою інфекційною хворобою, яка займає перше місце в структурі смертності людей від інфекційних захворювань. Не секрет, що ця хвороба руйнує не тільки здоров’я людей, а й їхні долі. Проблема, з якою стикнулась молода мукачівська сім’я – яскравий приклад підтвердження цьому.
35-річний Іван разом з 30-літньою Ольгою виховували двох дітей. Сім’я тривалий час перебувала на спеціальних обліках і у відділі кримінальної міліції у справах дітей Мукачівського міського відділу міліції, і в службі у справах дітей Мукачівського міськвиконкому як неблагополучна. Ні жінка, ні чоловік ніде не працювали, полюбляли заглянути до чарки і не приділяли належної уваги вихованню 13-літнього сина і 11-річної доньки.
Окрім того, обоє батьків тривалий час хворіли на інфекційне захворювання – туберкульоз. Як пояснює жінка, спочатку вони надавали своїй хворобі велике значення – лікувались в тубдиспансері, пізніше вдома. Та не дочекавшись результату – вирішили далі не продовжувати. Так, наразі і в Ольги, і в її чоловіка медики констатували відкриту бацилярну форму туберкульозу, що загрожує життю і здоров’ю їхніх дітей.
За висновками медичної комісії Мукачівської ЦРЛ спільно зі службою у справах дітей прийнято рішення про вилучення дітей із сім’ї. І дівчинка, і хлопчик пройшли повне медичне обстеження у обласній дитячій клінічній лікарні на виявлення недуги, та позаяк тривалий час перебували в тубконтакті з хронічно хворими батьками, потребують спеціального оздоровлення у санаторіях. Відтепер бабуся з дідусем займаються оформленням опікунства над рідними онуками.
Довідка: у березні цього року Верховна Рада України прийняла закон про внесення змін до закону України "Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз", яким передбачене примусове лікування. У випадку, якщо хворий із відкритою формою туберкульозу порушує протиепідемічний режим, за рішенням суду він може бути примусово госпіталізований до протитуберкульозного закладу, що має відповідні відділення.
Наталія Машіко
Мукачівський МВ УМВС