Палац графів Шенборнів та "Совине гніздо" внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України

Захист об’єктів культурної спадщини на території Закарпаття був і залишається одним із пріоритетів у роботі прокурорів регіону на напрямі представництва інтересів держави в суді. Про це повідомляють керівник Закарпатської обласної прокуратури Анатолій Ковальчук, перший заступник керівника Мукачівської окружної прокуратури Юрій Пехньо, заступник керівника Ужгородської окружної прокуратури Михайло Пантьо, заступник начальника управління – начальник відділу охорони культурної спадщини Закарпатської ОВА Томаш Сопко.
Для запобігання руйнуванню чи пошкодженню культурних пам’яток, забезпечення збереження, належного утримання та реставрації їх необхідно внести до Державного реєстру нерухомих пам’яток культури України. Виготовлення облікової документації та виконання інших для цього вимог – завдання органів місцевого самоврядування. Коли вони бездіють, до справи беруться прокурори та у судовому порядку ініціюють цей процес.
Упродовж 2023-2024 років зусиллями прокурорів Закарпаття вдалося досягнути важливих результатів щодо збереження пам'яток архітектури національного значення – Палацу графів Шенборнів та частини «Совиного гнізда».
Завдяки прокуратурі після судових процесів постановою Кабінету Міністрів України у березні поточного року амбар та винний льох "Совиного гнізда" внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
Водночас Верховний Суд, підтримавши позицію прокуратури, задовольнив касаційну скаргу Закарпатської обласної прокуратури, підтвердивши таким чином необхідність внесення Палацу графів Шенборнів до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Наразі рішення суду виконано. Облікову документацію на пам’ятку виготовили та направили до Міністерства культури та інформаційної політики України.
Загалом Закарпатська обласна прокуратура упродовж останніх років заявила 27 позовів з метою збереження пам’яток культурної спадщини. Наразі 21 вже задоволений судом, інші перебувають на розгляді.
За цей час виконано 15 судових рішень. Більшість з них стосується саме зобов’язання органів місцевого самоврядування виготовити облікову документацію та подати пропозиції щодо внесення тих чи інших об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру.
Закарпаття – це унікальний край, який славиться не лише своєю надзвичайною природою, а й багатою культурною спадщиною, яка приваблює туристів з України та з-за кордону. Наше завдання – зберегти цю самобутність, тому вказана робота зі збереження унікальних пам’яток краю триває і надалі.
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар