В Ужгороді відбудеться відкриття персональної виставки Ганни Беряк


18 червня, вівторок
15.00 год.
 Виставкова зала Закарпатського музею народної архітектури та побуту
На виставці майстриня презентуватиме близько 70 вишиваних робіт (рушники та ікони).
Народилася Ганна Миколаївна 5 жовтня 1944 року в мальовничому гірському  селі Костринська Розтока на Березнянщині.  Ще з раннього дитинства була помітна велика тяга до мистецтва - вже в 5 років маленька Ганна взяла перший раз в руки голку і нитку від своєї мами. В 5 класі вже власноруч вишила собі першу авторську вишиванку (фото роботи знаходиться в  родинному архіві).
Після закінчення навчання в школі, почала опановувати професію кондитера у досить відомого закарпатського майстра Йозефа Шнайдгена. Маючи творчу натуру та велике бажання до знань стала улюбленою ученицею педагога-кондитера, а вміння створювати кондитерські шедеври супроводжують Ганну Миколаївну   впродовж усього її життя (без її особливих тортів з різнобарвними трояндами-прикрасами не обходилось жодне костринське  весілля).
 Однак у пані Ганни була ще одна мрія – стати вчителем. Тож згодом, Ганна закінчила навчання в Мукачівському педагогічному училищі і впродовж 47 років присвятила улюбленій педагогічній роботі, виховавши не одне покоління дітей  (6 років у школі с. Люта та 41 рік в початковій школі с. Костринська Розтока).
Але вишивання завжди залишалось тією особливою справою, тим ритуалом,  де панувала цілковита творча гармонія – підбір орнаменту, відчуття полотна, уявна гра з палітрою кольорів і головне – не забути рідні звичаї, традиції. Перебуваючи в  радості чи в смутку, Ганна Миколаївна знову бере голку і творить черговий свій шедевр, в якому глибоко відображено стан її душі.  Особливу увагу приділяє кольористиці рушників –  що і робить кожен рушник унікальним, надає йому свого неповторного настрою. Але творчий доробок не обмежується лише рушниками (яких налічується понад 60) – мисткиня також полюбляє роботу з бісером та, зокрема, іконами, які були створені і знаходяться в храмах с. Кострино,  с. Костринська Розтока та в приватних колекціях (біля 20), скатертини, килими.
Роботи майстрині частково були представленіит на презентації робіт в  Закарпатському музеї архітектури та побуту біля садиби з с. Гусний Великоберезнянського району; на Днях добросусідства у с. Лубня та с. Кострино; обласній виставці майстрів декоративно-прикладного мистецтва «Дивоцвіт Закарпаття» з нагоди 30-ї річниці Незалежності України в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту.





TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.