У Закарпатській обласній лікарні відреставровано автентичний герб міста Ужгорода (ФОТО)

За ініціативи керівництва медзакладу у Закарпатській обласній клінічній лікарні імені Андрія Новака відреставровано герб міста Ужгорода, який розташований над входом до опікового відділення.
Герб Ужгорода розміщений на фасаді корпуса «D» (нині – «Г»), який почали будувати у 1913 році. Тоді перший камінь урочисто заклали директор лікарні Андрій Новак разом з членами Лікарської комісії, яку запросили оглянути початок робіт з побудови психіатричного корпусу. Автор проекту – угорський архітектор, визнаний фахівець з проектування об’єктів медичного призначення Єндрашшік Алфред (1866-1935рр.).
Психіатричний корпус збудували 10 липня 1917 року. Про це депутатів повідомили представники Лікарської комісії, які розповіли про повне завершення будівництва корпусу на 120 ліжок, у якому на той час вже перебувало 80 пацієнтів.Нагадаємо, ще один Герб міста Ужгорода розташований на фронтоні корпуса «В» (нині – «Б»), збудованому у 1913 році. З ініціативи керівництва Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А.Новака його відреставрували у 2005 році – теж у повній відповідності до його автентичності затвердженому МВС Угорщини 12 грудня 1905 року.Герб міста Ужгорода - “ Щит синього кольору в стилі бароко, на якому видно виноградний кущ, що виростає з зеленого грунту трьома виноградними лозинами, з яких дві крайні перехрещуються у середній ділянці щита; з них звисає по одному золотому грону, а з усіх трьох лозин звисає по одному зеленому виноградному листку. Затверджено розпорядженням МВС №103041/1905. За дорученням міністра радник міністерства Др. Безеридй”.
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.