На Закарпатті презентували унікальну мультимедійну біблію "Королевське Євангеліє"

Закарпатський обласний краєзнавчий музеї ім. Т. Легоцького відкриває унікальний мультимедійний проєкт – книгу. Першим стародруком буде - Королевське Євангеліє, яке поєднує в собі традиції давньої книги та сучасні технології. Цей проєкт став результатом співпраці директора музею Ольги Шумовської та розробника проєкту Михайла Шишкіна у галузі історії, мистецтва, технологій та дизайну, і пропонує відвідувачам новий спосіб взаємодії з культурною спадщиною. 
"Королевське євангеліє" – це не лише рідкісний манускрипт, а й інтерактивна платформа, яка дозволяє зануритися в глибину історії та духовної спадщини. 
Рукопис «Королевське Євангеліє» переписаний Станіславом Граматиком у 1401 році у замку Нялаб на території сучасного Королева.
Ця найдавніша рукописна книга Закарпаття, написана на папері, і з елементами скоропису, є цінним джерелом історії, унікальною памʼяткою українського письменства.
Розміри книги 27 х 21 см, кількість аркушів - 176. Поєднує кілька стилів та чотири види шрифтів. Текст прикрашений кольоровими ініціалами, мініатюрами та заставками.
Проєкт включає цифрові реконструкції розписів та ілюстрацій, які дозволяють відвідувачам детально розглянути кожну сторінку рукопису, а також аудіо-супровід, що додає глибину і атмосферу кожному фрагменту.
Це не просто виставка, а справжня подорож у минуле, яка відкриває нові горизонти для сучасних поколінь. Відвідувачі можуть доторкнутися до історії, не тільки через текст, а й через новітні технології, що надають можливість побачити та почути те, що було б неможливо з іншими засобами.
Інтерактивна книга у музеї – це приклад того, як можна зберегти й актуалізувати культурну спадщину, використовуючи інноваційні методи. Проєкт стане важливим кроком у популяризації історії та мистецтва серед молоді, а також відкриває нові можливості для освітніх програм і наукових досліджень.
Мультимедійна книга. Розкробка української компанії 3dcomlab. Унікальність книги полягає в поєднанні новітніх технологій зі звичним для нас форматом книги сторінки якої можна гортати. Ця книга дає можливість відвідувачам погортати ті книги, які вже втрачені або недоступні для відвідувачів в музеї! На сторінках такої книги в українських музеях вже «ожили» : «Острозька Біблія « в музеї книги та друкарства м. Острог, «Суботівське Євангеліє» в музеї Богдана Хмельницького в Чигирині, Червона книга України в Центральноукраінському обласному краєзнавчому музеї Кропивницького, а тепер і «Королівське Євангеліє» в Закарпатському обласному краєзнавчому музеї м. Ужгород.

TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар