Військові музиканти представили Україну на фестивалі в Німеччині

Не зброєю, а музичною майстерністю покоряли Берлін та Лейпциг військові залізничники з 8-го окремого Чернігівського навчального центру Держспецтрансслужби Міністерства інфраструктури. На військово-музичному фестивалі Берлін-Тату-2012, який традиційно проводиться в Німеччині в перші вихідні листопада, виступили духові оркестри з 9-ти країн Європи. Україну цьогоріч вперше представили військові музиканти з Держспецтрансслужби. Про це УНН повідомили у прес-службі Мінінфраструктури.

 

Саме військовому диригенту майору Миколі Смалю випала честь відкривати міжнародний фестиваль духової музики та керувати зведеним оркестром зі Швейцарії, Болгарії і України, які виконували симфонію Ріхарда Штрауса "Так мовив Заратустра".

 

На Берлін-Тату-2012 кожен творчий колектив показував свою майстерність. Український оркестр розважав німців запальною музикою та армійськими трюками: адже особливий театрально-музичний жанр, яким володіє духовий оркестр Держспецтрансслужби - це виступ музикантів ще й в якості акторів. Військові музиканти дефілювали під овації багатотисячної аудиторії іноземців. Репертуар Чернігівського оркестру складався з кількох блоків – український фольклор, який супроводжувався фанфарами і танцями творчого колективу в національних костюмах, а також сучасна музика.

 

За словами Голови Адміністрації Держспецтрансслужби генерал-лейтенанта Миколи Малькова, колектив оркестру 8-о Чернігівського навчального центру вже давно отримав визнання у війську та цивільної публіки. Музичний оркестр із гідністю представляв Держспецтрансслужбу на різних музичних фестивалях, конкурсах. Військові музики мають у своєму арсеналі всі необхідні інструменти та умови для створення гідного іміджу служби.

 

"До такої масштабної події як Берлін-Тату-2012 оркестр готувався 9 років. Сьогодні колектив вийшов на високий міжнародний рівень, в Німеччині він обмінювався досвідом з найкращими оркестрами європейських країн, його, можна сказати, побачив і оцінив весь світ. Військовому оркестру Держспецтрансслужби з України аплодували стоячи", - поділився враженнями військовий диригент майор Держспецтрансслужби Микола Смаль.

 

Тепер військові музиканти з 8-го Чернігівського навчального центру готуються до нових виступів - не лише в Україні, а й за кордоном, адже після успішного дефіле в Німеччині їх запросили на новий фестиваль, який відбудеться в цій же країні навесні.

 

Довідка: Військовий духовний оркестр 8-го окремого Чернігівського навчального центру Держспецтрансслужби розпочав свою творчу діяльність з 1956 року. З початку свого існування колектив веде активну службу та концертну діяльність. Унікальне та різноманітне сусідство жанрових форм та стилів, в яких виступає оркестр, є результатом натхненої праці та досвіду музикантів оркестру. Особливий театрально-музичний жанр, яким володіє військовий духовий оркестр, в якому музиканти виступають ще і в якості акторів - ДЕФІЛЕ.

В оркестрі працювало багато видатних особистостей. У 2009 році військовому оркестру Чернігівського навчального центру Державної спеціальної служби транспорту Міністерства інфраструктури України присвоєно звання Лауреата Всеукраїнського фестивалю – конкурсу духовних оркестрів "Моршин збирає друзів" – та нагороджений дипломом І-го ступеню.

 

З 2004 року військовим оркестром керує випускник кафедри військового диригування Львівського військового інституту при Національному університеті "Львівська політехніка" військовий диригент майор Смаль Микола Валентинович.

 

На фестивалі духової музики в Німеччині Берлін-Тату-2012 військовий оркестр уперше.

 

Берлін-Тату-2012 - фестиваль, який збирає найкращі духові оркестри світу. Цьогоріч на музичному фестивалі виступили оркестри з Франції, Фінляндії, Данії, Німеччини, Шотландії, Нідерландів,Болгарії, України та Англії, зокрема, оркестр Королівської гвардії Великобританії, який супроводжував весілля принца Вільяма і Кейт Мідлтон.

 

 

Джерело:УНН

 

 



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.