В Ужгороді водинадцяте відкрили виставку «Світ писанки» (ВІДЕО)


Близько 700 писанок представили на виставці-ярмарку «Світ писанки» в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту в Ужгороді 10 квітня.

Захід провели водинадцяте. Про це Суспільному розповів директор музею Василь Коцан. За його словами, у музеї будуть продавати писанки, які віддали майстри, а зароблені гроші спрямують на потреби ЗСУ.
12 писанок на виставку-ярмарок дала майстриня Вікторія Васів з села Забрідь Ужгородського району.
"У мене більш інтерпретація графічна на писанках, тобто я хотіла щось нове показати, але класичним методом, тобто писачок, віск та анілінові барвники. Тут більш виставковий варіант, я символізм не застосовувала в тому. Я просто вибрала основні три кольори, які, на мою думку, є акцентними в графіці. Я робила і класичні писанки, а тут творча моя робота", — каже писанкарка Вікторія Васів.Писанкар Роман Пилип на виставку-ярмарок віддав 10 традиційних писанок Мукачівського району. Чоловік кілька років поспіль займається реконструкцією традиційної писанки Закарпаття.
"Це писанки 80-х років з села Руське Мукачівського району. Вони одноколірні з білим візерунком на червоному, синьому, чи зеленому кольорі, переважно з рослинними орнаментами. Ми таким чином крок за кроком збираємо автентичні взірці писанок, які побутували на Закарпатті 100 років тому", — додав Роман Пилип.Міжнародну виставку-ярмарок "Світ писанки" у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту провели водинадцяте. За словами директора музею Василя Коцана, науковим співробітникам музею вдалося зібрати близько 700 писанок.
"Географія доволі широка — це різні області України, представлені також роботи майстринь-писанкарів зі Словаччини, Польщі, Чехії, Хорватії, Румунії, є дві писанки майстрині зі США. На виставку подали роботи 55 майстрів-писанкарів. Як і в попередні роки, виставка має благодійний характер, тому із тих 700 писанок близько 300 писанок продаються, а отримані гроші будуть направлені на потреби військових", — зазначив Василь Коцан."У першу чергу тут представлена воскова техніка, яка є традиційною, цією технікою вже виконані багато авторських писанок. Крім цієї техніки, представлені дряпанка або шкрябанка, по-різному називають, а також є витравлюванка — це витравлювання оцтом, а також представлені сучасні писанки — зернівка, вирізування та декорування нитками, а також мальованки з різними малюнками, ще є декорування різними крупами, де викладені орнаменти рослинні та геометричні", — додала Вікторія Симкович, завідувачка відділу експозиції музею.Цьогоріч писанки скомпонували із традиційними закарпатськими рушниками, які були характерні для середньої частини Закарпаття. Побачити експозицію Міжнародної виставки "Світ писанки" охочі зможуть до 7 травня.

TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар