Високі мистецькі мрії – здійснилися! У селищі Вишково Хустського району створили творче об’єднання художників і народних майстрів АРТ-Вишково, яке вже рік плідно працює.
Засновники мистецького осередку – професійні художники, які об’єднали навколо себе митців не за освітою, а за покликанням, зараз їх 23, і це тільки початок.
Відвідавши експозицію картин та творів мистецтва у селищному Будинку культури, не віриться, що це роботи переважно не професійних митців, а людей, для яких творити – це хобі. В роботах - їх бачення краси незалежно від того, чи це картина, різьба по дереву чи ляльки-мотанки з листя кукурудзи. Не віриться і в те, що виставляти свої роботи вони не мали змоги. Таку можливість отримали завдяки давній мрії відомого уродженця Вишкова. Ідея створення творчого об’єднання зародилася давно,і її п. Микола постійно прагнув реалізувати саме у Вишкові. Після повернення в рідне селище одразу приступив до роботи. Допомогти в організації зголосився його вчитель з малювання і по життю п. Бейла, який навчався свого часу у корифеїв Закарпатського образотворчого мистецтва Йосипа Бокшая та Федора Манайла. Мета творчого об’єднання АРТ-Вишково не тільки об’єднати обдарованих людей селища, а привернути увагу мас до краси, яка їх оточує.
Більшість робіт членів об’єднання виставлені у приміщеннях Будинку культури для загального огляду. Та це далося їм не просто. Творчі роботи, які нас так вразили, створювалися, не для продажу. Так митці виявляють своє бачення навколишнього. Дерев’яні фігурки, які прикрашають приміщення, – роботи ініціатора створення об’єднання п. Миколи. Саме ці самі роботи на світових виставках в Іспанії, Канаді і багатьох інших країнах. Деякі з них – згадка про дитинство,фігурка «дідові волики» - забава для діточок. Виставлені роботи і одного з активних учасників об’єднання, який пережив важку операцію, та творча робота дає йому наснагу до життя. Більшість членів АРТ-Вишково звичайні люди, які мають основну роботу, і тільки у вільний час віддаються роботі душевній. Пан Бейла, наприклад, окрім викладання у школі займався ремонтом авто у власному гаражі.
Зараз його гараж переобладнаний на творчу майстерню, де вивішені полотна як завершені, так і майбутні. Практично кожен учасник творчого об’єднання, що цікаво, має такий же гараж чи якесь інше приміщення, де творить і реалізовує себе.
Джерело: М-Студіо
Підписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook