Як себе оберігти від укусу гадюки? (ВІДЕО)

Заповзають у будинки та автомобілі і вже покусали чотирьох закарпатців! У червні популяція плазунів – рекордно зросла. Роман працює лісничим 3 роки. Каже цьогоріч, неподалік озера в Дубках та у лісі плазунів значно більше, ніж у минулі роки. На кожному патрулюванні – 2-3 змії.
Повідомляє Сіріус.

Разом з професійним змієловом Федором Куртяком вирушаємо на пошуки змій. Тут біля озера погрітися на сонце виповзають десятки холоднокровних. Перше про що нас попередив зоолог – не залишати машину поблизу водойми.

Федір каже, змій цьогоріч справді багато. Пояснює: через хороший врожай у минулі роки – побільшало гризунів, оскільки плазуни ними і харчуються – їхня кількість теж зросла.

Усього на Закарпатті водиться 5 видів змій. У низинних районах: вуж водяний або звичайний, полоз лісовий та мідянка. Ці плазуни не отруйні, але укус може спричинити сепсис, тобто зараження, через те, що харчуються вони гризунами. Єдина отруйна змія в області – гадюка звичайна. Мешкає вона на високогір’ї: у Тячівському, Рахівському, Міжгірському, Перечинському та Великоберезнянському районах. Її часто плутають з полозом, та деякі ознаки допомагають чітко ідентифікувати саме гадюку.

90 відсотків укусів стаються випадково, коли людина наступила на плазуна, або занадто наблизилась, збираючи ягоди. Тому, якщо ви не встигли розгледіти змію, яка вкусила – медики радять орієнтуватися по симптомах.

Розрізати або припікати місце укусу, відсмоктувати отруту та накладати джгут – не потрібно, кажуть медики. Усе це погіршить стан людини. Натомість, для сповільнення циркуляції отрути в крові, варто прикласти щось холодне і правильно зафіксувати кінцівку:

Після – доставити людину у найближчу лікарню, – щоб протягом 5-ти годин ввести протиотруту. Цьогоріч вона на Закарпатті, кажуть медики – є.

Від укусу найкраще захищатися високим щільним взуттям, заправивши в нього брюки з грубого полотна, важливо прикривати руки і шию. Та навіть, якщо боїтесь плазунів – вбивати їх не треба, кажуть зоологи. Змії корисні для екосистеми і першими ніколи не нападають.

 
Анонс Закарпаття



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.