Кризовий штаб вже назвав 33 населених пункти, де здійснюватиметься перевірка. "Дуже важливо, щоб ми розпочали таку перевірку", - сказав Матович, зазначивши, що один хворий мешканець ромського табору може заразити ще 20 людей, що в 15 разів більше, ніж зазвичай у інших населених пунктах.
Повідомляє Мукачево.нетПочнуть перевірку вже з цієї п’ятниці. Якщо хворих на коронавірус виявлятимуть, то інфікованих доправлятимуть до державних закладів або у шпиталі відповідно до їх стану.
За словами міністра оборони Ярослав Хад зазначив, що ромів не слід лякатися військових. Наразі тривають перемовини з лідерами ромських громад та органів місцевого самоврядування, щоб уникнути паніки.
Повноважний представник у справах ромських громад Андреа Бучкова повідомила, що першими будуть оглянуті роми у Требішові, в районі Кошице, Прешова та Шпішська Нова Вес. Робітники, які допомагатимуть військовим добре знають мови ромської меншини, і з ними заздалегідь консультуються щодо майбутнього тестування.
Євродепутат Петер Полак заявив, що коронавірусу навряд чи вдасться уникнути поселень ромів.
"У нас є інформація про те, що близько 1500 людей повернулися в ці населені пункти з-за кордону", - сказав він, додавши, що якщо хвороба значно пошириться, то цілі міста та райони можуть бути закритими, як це зробили у Чехії.
Поляк також нагадав, що близько 30 000 людей проживають у населених пунктах Словаччини, в яких не мають доступу навіть до питної води, що спричиняє значні проблеми з гігієною.
Натомість за словами попереднього представника у справах ромських громад Абеля Раваша, уряд Словаччини схаменувся вже запізно і вже втратив ключові 10 днів для перевірки на коронавірус у ромських поселеннях.
"Я пропонував урядові таке рішення, але тоді ніхто не хвилювався", - сказав Раваш. За його словами швидкість поширення вірусу є набагато більшою, ніж оцінюється експертами.