У той час, коло звичайні громадяни, бізнес, економіка країни втрачає через карантинні заходи та очікує його послаблення, можемо отримати додатковий спалах захворювання на першу декаду травня від тих, хто нехтуючи закликами влади пішов на Великдень до церкви.
Московський патріархат продовжує дестабілізувати ситуацію в країні - чим більше хворих буде у нас, тим слабкіше ми будемо. Користь для ворога очевидна. На жаль певна кількість громадян так і не навчилась аналізувати дії з боку московських службовців віри. У пам’яті окремих громадян стерлися: відверта антиукраїнська позиція священнослужителів УПЦ МП, яка збурювала суспільство у 14му; непоодинокі випадки сепаратистських заяв священнослужителів УПЦ МП; відмова поминати полеглих воїнів АТО; про підтримку УПЦ МП сепаратистів та окупантів на сході України; освячення у січні 2017 року в анексованому РФ Криму представником УПЦ МП нових ракетних систем ППО та благословення військовослужбовців ЗС Російської Федерації, а також благословення митрополитом Сімферопольської і Кримської єпархії УПЦ МП Лазарем окупаційного флоту під час святкування Дня Військово-морського флоту РФ та незлічена кількість інших кричущих випадків останніми роками. У частини суспільства виявилася коротка пам’ять але не у всіх. Це все і спонукало віруючих до масового переходу з УПЦ МП до Православної Церкви України.
А зараз, лаври московського патріархату стали джерелами вибухів зараження на Covin-19 : «Ще один монастир зачинений на карантин: в Хмельницький області закрили до доступу Свято-Преображенський монастир УПЦ МП в селі Головчинці. Там було підтверджено п’ять випадків зараження коронавірусом».
Церква поза державою, але жити повинна по правилам держави та карантину. І якщо пастир не береже свою паству, то це знов комусь треба і над цим потрібно замислюватись вкотре. І вкотре аналізувати дії, які несуть загрози здоров’ю та безпеці громадян України.
Карантин закінчиться, буде потрібно зробити багато висновків всім: переглянути багато речей та відношення самих до себе та близьких, збереження та профілактики здоров’я, медицини, розбудови бізнесу та його діяльності в умовах кризи, навчання, кризового реагування в державі і ще багато іншого.
Що до послаблення вимог карантину, хоч це і не легко, але вважаю що суттєвого послаблення треба почекати до середини травня. Аби «запаморочення від успіхів у боротьбі з Covin-19» не привело до стрімкого падіння в прірву пандемії." - пише Кривонос.