На високогір'ї Карпат випав перший сніг (ВІДЕО)


Цими вихідними по всій території України відбулося похолодання, особливо відчутно це в самому високогірному районі Закарпатті - Рахівському, де  розміщені всі двохтисячники українських Карпат. Так, сьогодні в мережі зявилося відео, де показано перший сніг на горі Піп Іван.
Як повідомили у Чорногірському гірському пошуково-рятувальному пості, видимість там до 30 метрів, температура повітря -6°C. 
Якщо точніше, то в Українських Карпатах є 6 вершин, які не розчарують своїх гостей. Усі вони компактно розташовані в одному районі, в одній гірській системі або поблизу Чорногірського хребта, тож відвідати їх можна протягом нетривалого часу. Хоча це абсолютно не означає, що там так усе легко: захотів і вибіг на вершину, а за мить - на іншу. Як не як, а мова йде про найвищі вершини краю, які однозначно складніші і потребують підготовки до сходження. Давайте їх перерахуємо: 

Гора Говерла

Найвища вершина України з висотою 2061 метр над рівнем моря. Гора – символ і четвертий полюс країни, тому піднятися на неї прагне кожен мешканець країни. Звісно гості з-за кордону не відмовляться від пропозиції відвідати це символічне місце. Розташована Говерла на кордоні Івано-Франківської та Закарпатської областей (Надвірнянського та Рахівського районів). Найкращим стартовим майданчиком для сходження є Яремче, Ворохта та Верховина. До речі до Румунського кордону якихось 17 км. 

Гора Бребенескул 

Висота 2032 метри над рівнем моря. Розташована також на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. Відома нам швидше по назві високогірного чи можливо найвисокогірнішого озера з однойменною назвою, яке розташоване поряд. Найближчий населений пункт – село Бистрець. 

Гора «Піп Іван»

Той, що Чорногірський, бо гір з такою назвою є дві. Ми маємо на увазі Піп Іван Чорногірський. Відома вона ще під назвою «Чорна гора». Та все ж туристів туди манить не висота у 2028 метри, а найвисокогірніша споруда Карпат – приміщення колишньої метео-астрономічної обсерваторії, яке в народі отримало назву «Білий слон». 

Гора «Петрос»
Висота 2020 метрів. Кажуть, одна з найскладніших гір для сходження. Відома ще під назвою «Грозова гора». Назва походить від частих попадань блискавок у цю вершину. Розташована у Закарпатській області на Рахівщині.

 Гора «Гутин Томнатик» 
Ще одна красуня Чорногірського масиву. Розташована поблизу містечка Рахів і недалеко від озера Бребенескул. Висота 2016 метрів над рівнем моря. Це улюблене місце для відвідин туристів.

Гора «Ребра» 
І завершує цю шістку гора Ребра з висотою 2001 метр над рівнем моря. Також належить до Чорногірського масиву. Розташована на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. Дістатися туди можна, починаючи з туристичної бази «Заросляк», з села Бистрець і інших населених пунктів. По горі проходить декілька цікавих туристичних маршрутів.



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.