На Закарпатті підвищується рівень води в річках: підтоплено дворогосподарства, автодороги та без газопостачання залишилося багато сіл

На р. Тиса - смт Вилок протягом дня сформується максимальний рівень, вода вийшла невисоким шаром на заплаву міждамбового простору.
Небезпечна ситуація залишається в нижніх течіях Боржави. На посту с. Верхні Ремети продовжиться поступове підвищення рівня (над рівнем на 8:00 11.02 ) на 15 - 30 см з утриманням та збільшенням шару води на заплаві, затоплення присадибних ділянок в селах М.Комяти, Сільце, затоплення сільгоспугідь сіл Заріччя, Сільце, Камянське, В.Ком'яти, Боржавське, Луково, Білки, Хмельник, Вільхівка, автодоріг Шаланки-В.Комяти, Ком'яти-Заріччя. (ІІ рiвень небезпеки - помаранчевий).
На Латориці та Тисі в районі м. Чоп продовжиться поступове підвищення рівня (над рівнем на 8:00 11.02 ):
р. Латориця - м. Чоп на 10-25 см, з утриманням води на заплаві міждамбового простору та затоплення автодороги місцевого значення с. М.Геєвці - с. Тисаагтелек (І рівень небезпеки - жовтий);
р. Тиса - м. Чоп 11- 12 лютого на 0.7 - 1.2 м, утримання води на заплаві (І рівень небезпеки - жовтий).
Враховуючи значне перезволоження грунту, в горах області утримується загроза зсувів ґрунту (ІІ рiвень небезпеки - помаранчевий).
Станом на 11.02 на Закарпатті залишаються підтопленими: 
690 Га сільськогосподарських угідь на території Берегівського та Хустського районів 
автодорога місцевого значення між селами Великі Ком'яти – Шаланки (шар води – 30-40 см, протяжність 100 метрів), рух перекрито, об'їзд здійснюється через селище Вилок;
автодорога місцевого значення між селами Тисаагтелек - Малі Геєвці (шар води 30-35 см, протяжність до 200 метрів), рух автотранспорту ускладнений.
13 дворогосподарств у Тячівському районі. Впродовж доби та всю ніч рятувальники ДСНС та фахівці місцевих пожежних команд відводили воду з території приватних домоволодінь та об’єктів інфраструктури у Хустському, Рахівському, Мукачівському та Тячівському районах.
Рух автошляхами Н-09 Мукачево Рогатин Львів (в районі с. Вільхівка) та Т-07-19 Іршава – Виноградів – відновлено.
Крім того, через перезволоженість грунту і, як наслідок, падіння дерева на газову трубу високого тиску в с. Терново Тячівського району залишаються без газопостачання села: Вишоватий, Добрянське, Вільхівці та частково село Нересниця.
Без газопостачання й мешканці населених пунктів: Тересва, Крива, Грушово, Терново, Петрушів та Н. Апша. Тут, внаслідок підняття рівня води в р. Тересва, між Бедевлею та Тересвою, пошкоджено газову трубу високого тиску.
Також зафіксовано зсув ґрунту на території Лопушанського лісництва філії «Ясінянське ЛМГ». Пошкодження ґрунту не несе загрози для дворогосподарств та не перекриває русло річки.
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар