В Ужгороді станом на серпень було 144 звернення в травмпункт з приводу укусів кліщів


Про це повідомляє Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Кліщі є основними переносниками збудників деяких інфекційних захворювань, зокрема хвороби Лайма або кліщового бореліозу та вірусного кліщового енцефаліту. Ці хвороби можуть мати дуже важкий перебіг, призводити до інвалідності, а іноді й до смерті хворого. 
Людина може стати об'єктом нападу кліщів, гуляючи в лісі або у парку чи під час випасу корів, косінні трав, збиранні лікарських рослин. Однак, його може занести і домашня тварина, особливо собака з густою шерстю. Іноді кліщів можна принести додому з лісовими грибами чи в букеті польових квітів. Зокрема в Ужгороді станом на серпень було 144 звернення в травмпункт з приводу укусів кліщів.
Їхня активність спостерігається найчастіше в квітні-травні та вересні-жовтні, якщо температура повітря знаходиться в межах +20℃, а оптимальна вологість близько 90%. Тобто в похмуру погоду кліщі активніші, ніж у сухі і спекотні дні.
Після потрапляння на тіло людини, кліщ близько 15-20 хвилин шукає місце, де шкіра більш тонка -  в паху, у пахвових западинах, за вухами, на згині ліктя тощо. 
Під час укусу кліща людина не відчуває болю, адже в його слині є знеболюючі речовини. Іноді його помилково сприймають за бородавку, тому вчасно не звертаються по допомогу. 
Важливо витягнути кліща якнайшвидше після того, як Ви його помітили. Змащувати кліща чимось на зразок олії не можна. Адже коли він помиратиме від задухи, то через слину може передати збудників, які в ній є. Потрібно  використовувати спеціальний інструмент - “кліщосмик”, який можна придбати у ветеринарних аптеках. Його притискають до шкіри і обережно підсувають під кліща. Акуратно розхитують кліща з боку в бік, а тоді повільно викручують. Кліщ має залишитися цілим, бо якщо зруйнується, то небезпечні збудники можуть потрапити з його організму в кров людини, навіть якщо ще не встигли проникнути через слину. Після видалення кліща треба обробити місце укусу спиртом або йодом, а руки добре вимити. 
Як правило, кліщ, виявлений і видалений якнайшвидше, не встигає заразити людину. Проте, найкраще звернутися в випадках виявлення на тілі кліща в травмпункт до лікаря.
Після видалення кліща необхідно ретельно слідкувати за самопочуттям. При підвищенні температури, появі нездужання, головного болю, ломоти у тілі, млявості чи почервонінні на місці укусу - негайно звернутися до лікаря для встановлення медичного нагляду за своїм здоров’ям.
Тому радимо для прогулянки в лісі одягатися так, щоб усі частини тіла були закриті: верхній одяг має бути з довгими рукавами, штани слід заправити у шкарпетки, одягнути зручне закрите взуття та головний убір. 
Пам’ятайте про це і дбайте про своє здоров’я! Тоді і відпочинок, і праця на лоні природи приноситимуть Вам лише задоволення!

Олена Боднар


TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.