Балога вспомнил Ющенко

Об этом закарпатский нардеп Виктор Балога написал на Фейсбуке

"У 2005 році, коли Президент Ющенко прийняв рішення зробити Україну безвізовою для іноземців, то це була чиста політика. Він думав, що у відповідь на це західні партнери приймуть аналогічне рішення, і українці їздитимуть в Європу без віз.

Час показав, що це було хибне уявлення про надання безвізового режиму. Хоча помисли були найбільш благородні.

А зараз ми наблизилися до істини в цьому питанні набагато ближче, ніж 10 років тому. Але, політична верхівка так і не зрозуміла, що у візовому питанні політики відсотків 20%, не більше. Усе решта – це спосіб захистити себе, а не створити додаткові проблеми. Це певний комплекс заходів, які оберігають їхні цінності, інтереси і спосіб життя.

Чи може пострадянська країна, яка не є членом ЄС, і яка має проблеми з територіальною цілісністю, отримати безвізовий режим. Приклад Молдови показує, що може. Але, для цього потрібно не лише апелювати до сумління європейців, а виконувати абсолютно прості і прагматичні умови. Адже насправді Євросоюз зацікавлений у безвізовому режимі з Україною не менше нас самих. Для них це додаткові кілька мільйонів людей, які привезуть свої гроші в європейську економіку, або самі стануть її частиною.

Замість того, Україна роками робить з безвізового режиму велику політику і одночасно імітує процес виконання поставлених Європою умов. Станом на сьогодні, з плану дій щодо візової лібералізації досі не виконано такі пункти як:

- наявність на всіх пунктах пропуску обладнання для зчитування біометричних паспортів;

- не створено запобіжників від шахрайства при отриманні внутрішніх паспортів, особливо в частині частої зміни прізвища та ім’я;

- правова база щодо біженців та мігрантів досі не адаптована під стандарти ЄС;

- не створено захищені телекомунікаційні лінії та аналітичну систему для обміну інформацією між центральним апаратом міграційної служби і її територіальними підрозділами;

- не внесено зміни в Кодекс законів про працю щодо захисту сексменшин.

Тобто, як ви бачите, в цьому списку немає питань, які не можна вирішити протягом двох, максимум-трьох місяців, якщо враховувати проведення тендерних процедур. Що стосується законодавства, то максимум два тижні роботи і все готове. Потрібна навіть не політична воля, а банальна виконавська дисципліна – постановка чітких задач, контроль за їх виконанням і покаранням винних у саботажі.

Ми знали заздалегідь дату Ризького саміту? Знали. Ми знали, що там будуть приймати рішення щодо безвізового режиму? Знали. Нам було відомо, що потрібно виконати до того часу? Так! І хто після цього винен в тому, що зараз нам не дають безвізовий режим? Погані європейці? Путін? Комуністи? Хто винен в тому, що Україна не виконала домашнє завдання?

Питання риторичне і всі ми знаємо на нього відповідь. Тим не менше, лише в день саміту ми зрозуміли, що потрібно приймати кадрові рішення щодо осіб, які провалили важливе завдання.

Якщо після цього Україна знову потратить час не на системну роботу, а на імітацію і заклики допомогти Україні, то це буде виключно наша вина і наша відповідальність. І цю відповідальність мають розділити між собою як Кабінет Міністрів, так парламентська більшість і Президент." - пишет Балога.

Анонс Закарпатья



TelgramПідписуйтесь та читайте новини Закарпаття у нашому Телеграм-каналі та нашій сторінці у Facebook
рейтинг: 
  • Подобається
  • 0
Залишити коментар
иконка
Коментувати статті на сайті можливе лише впродовж 30 днів з дня публікування.